Porsche

Jan Horčík - 05 Červen 2014

logo-emblém automobilky Porsche

- oficiální stránky www.porsche.com
- české stránky www.porsche.cz

Porsche je německá automobilka se sídlem ve Stuttgartu, vlastněná rodinami Porsche a Piëch. Založili ji v roce 1931 Ferdinand Porsche a Anton Piëch. Postupem desetiletí se stala předním výrobcem sportovních a luxusních automobilů.

Vlastnická struktura automobilky Porsche je dnes úzce propojená s koncernem Volkswagen a de-facto se obě firmy vlastní navzájem. Spolupráce obou společností začala už krátce po založení Porsche v roce 1931, kdy Ferdinand Porsche dostal od německé vlády za úkol navrhnout "lidový vůz". Tak vznikl slavný "Brouk" neboli Volkswagen Beetle. Porsche tehdy s blížící se 2. světovou válkou navrhoval také tanky.

Porsche dnes vyrábí sportovní modely Porsche 911, Boxster, Cayman, nová SUV jménen Cayenne a Macan, a také čtyřdveřový vůz Panamera. Ročně prodá kolem 100 000 aut, v roce 2012 to bylo dokonce 143 096 vozů.

Porsche je, stejně jako většina ostatních dnešních automobilek, velice aktivní v oblasti hybridního pohonu. Jejím "majstrštykem" je v současné době ultimátní supersport Porsche 918 Spyder, podle mnohých technologicky nejpokročilejší auto současnosti.

Zpět na HybridPřidat komentář

e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?