Podnikavý teenager vymyslel jak si vydělat na elektromobil Tesla Model S: vozí lidi do Las Vegas

Začátkem letošního roku pojal tehdy šestnáctiletý Haydn Sonnad skvělý nápad: pořídí si elektromobil Tesla Model S. Neměl na něj ale peníze, a tak vymyslel odvážný podnikatelský plán.

Elektromobil Tesla Model S jako elektrické taxi z Los Angeles do Las Vegas a zpět
foto: Tesla Motors

Každý teenager sní o svém vlastní autě. Haydn Sonnad z Los Angeles se ovšem ve svém snění neomezil na auta, která jsou pro tuto zákaznickou skupinu obvyklá a šel o něco výš: chtěl si pořídit elektromobil Tesla Model S.

Neměl na něj ale peníze, a tak požádal o půjčku svého otce. Ten svolil za podmínky, že Haydn bude přispívat na měsíční splátky. To byla pro Haydna výzva. Vymyslel proto unikátní podnikatelský plán.

V narážce na nový dopravní systém Hyperloop , spoluzakladatele Tesla Motors, založil společnost Tesloop.

Ta nabízí přepravu z Los Angeles do Las Vegas a zpět. Cena jedné cesty je $85 (asi 2125 Kč). V autě se mohou svézt až čtyři pasažéři. Haydn Sonnad zatím nemůže fungovat jako námezdní řidič, pročež si najímá své řidiče.

Čtyřhodinová cesta začíná na smluvené stanici Supercharger v Los Angeles. K dispozici je palubní wi-fi zdarma. V Barstow se krátce zastavuje u Superchargeru aby se auto dobilo.

V budoucnosti chystá mladý podnikatel rozšíření svého elektrického taxi také do dalších měst, jmenovitě San Francisko a Palm Springs.

8 Comments on “Podnikavý teenager vymyslel jak si vydělat na elektromobil Tesla Model S: vozí lidi do Las Vegas”

 1. snadne pocty (budu pocitat
  snadne pocty (budu pocitat cestu ze Santa Monica do LV k horelu Riviera, pac tuto cestu jsem loni absolvoval) 4 hodky jsou naprosto idelani stav, a podle me nejsou moc realne, spise bych pocital s 5 hodinama jako zaklad za ktere se ta trasa zvladnout asi da, pokud u Superchargeru stravi pul hodky tak 5 a pul hodky, ale budis za den tam a zpet se to stihnout da ale je to od rana do vecera za volantem, a ridic bude asi slusne vysťavenej (ja dal po USA za 4 dny 1552 mil s tim ze jeden z tech 4 dnu byl odpocinkovej s cestou jen z kasina/hotelu Riviera na Huvrovu prehradu a byl jsem za ty 4 dny za volantem celkem unavenej) ale zpet k poctum, kdyby tam i zpet vezl vzdy 1 zakaznika, tak za den vydelek $170, pri 4 tam a 4 zpet $680, na ceste si neco da k jidlu coz se da za $10, palivo ma zadara (ale trpi auto treba gumy, blbe by se to pocitalo), pokud si najima ridice tak mu musi zaplatit alespon minimalni mzdu a ta je tusim $7.25 ale ridice mu nikdo pod $12 delat nebude, takze denne vydela v lepsim pripade tak $50, nejaky dane a jsme asi na $30 denne, takze pokud kazdy den najde alespon 1 cloveka na kazdou jizdu, tak si to auto nasebe +- asi i vydela $600-900 mesicne, ale to auto vpodstate ten kluk neuvidi a bude 10-12 hodin na ceste z LA do LV

  ale jako pokud by to nekdo delal sam jako ridic formou „spolujizdy“ a sehnal si do auta 2-4 lidi na kazdou cestu, tak to mesicne vydela rozumne penize i na kalifornii (minimum se kterym tam rozumne muzete zit je cca $4000 mesicne)

  1. Je cosi shnileho ve state
   Je cosi shnileho ve state danskem… Na me to pusobi, ze si puvodni zdroj „lehce“ prihnul realitu k obrazu svemu. Kdyz zkusim adresu firmy, tak nabizi tri casy odjezdu s pulhodinovym rozestupem. Cili musi mit nejmene tri auta. Muj odhad je, ze syn dostal Teslu za to, ze se misto flakani nejak zapoji do rodinneho byznysu.

 2. No to je naprosto originalni
  No to je naprosto originalni napad! Uplny genius! Tati kup mi teslu, ja pak budu delat taxika a neco ti asi splatim. Po roce ho to prestane bavit, protoze kdyz si spocita ze by lidi musel vozit asi tak do duchodu a ze pulku z vydelku mu sebere stat, tatik mavne rukou a jeho genialni capart s bezprecedentnim podnikatelskym zamerem, ma teslu. Predpokladam ze clanek byl zverejnen jen na nasrani normalnich lidi s mozkem.

 3. Nechť mi pan redaktor
  Nechť mi pan redaktor promine, ale název článku je zavádějící, hoden tak Blesku nebo Super.cz.
  Haydn Sonnad z Los Angeles si na Teslu Model S samozřejmě nevydělal. Pokud tomu dobře rozumím, tak Teslu mu koupil jeho otec a synátor pouze přispívá na měsíční splátky, takže de facto ze svého nezaplatí celou cenu vozu, ale jen jeho část. Řečeno slovy feldkuráta von Katze: „To se nám to hoduje, když nám lidi půjčují peníze.“ 🙂
  Místo „jak si vydělat“ by mělo být v názvu „jak si přivydělat“. Já vím, je to hra se slovíčky, ovšem v tomto případě dost podstatná, stávající nadpis je v rozporu se smyslem celého článku. Jasně, mluví ze mě závist, neb můj tatík mi Model S pořídit nemůže. 😉

  1. I v ČR je to dnes
   I v ČR je to dnes možné!!!!! I v ČR existují tatínkové, jež svým potomkům něco podobného umožnit mohou!!!! Příkladem mohou být nejen Václav Klaus ml., slečna Zemanová, Stropnický ml. nebo Nečesaný ml. Dnešní „zlatá mládež“ rekrutující se nejen z polistopadových politických kruhů si MŮŽE pořídit i několik Tesel X. Jen je otázkou kolik potomků musí půjčené prostředky svým rodičům vracet podobně jako to má zařízeno zminovaný americký tatík!!!!

Napsat komentář