Podívejte se na prototyp obřího robotického náklaďáku Komatsu!

Jan Horčík - 12 Říjen 2016

Nedávno jsme informovali, že Japonci představili obří robotický náklaďák bez kabiny. Společnost Komatsu dokonce naživo ukázala i jeho funkční prototyp.auto nákladní důlní vozidlo dampr dumper Komatsu

Robotická auta už pronikají i do oblasti těžebního průmyslu.
foto: Awesome Earthmovers

Obří robotický "dampr" neboli důlní nákladní vozidlo Komatsu dokáže zatáčet všemi čtyřmi koly a není vybaven kabinou. O jeho ovládání se stará systém autonomního/robotického řízení.

"Komatsu Innovative Autonomous Haulage Vehicle" je o sériový diesel-hybrid, kdy dieselový generátor vyrábí elektřinu pro elektromotory pohánějící kola. Auto bylo aktuálně představeno na těžařském veletrhu MINExpo INTERNATIONAL 2016 a Komatsu cílí na brzké uvedení na trh.

Robotický náklaďák váží 416 tun a uveze až 230 tun. Max. rychlost je 64 km/h, otočí se na 15,9 metrech a celkově je dlouhý 15 metrů a široký 8,5 metru.

vlastní
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Nějak jsem nepochopil, proč to musí za jízdy tak příšerně pípat, když to dělá hluk startující stíhačky samo o sobě. Až když jsem viděl toho nejistého Číňana s dálkovým ovládáním, tak mi to došlo. Zjevně to měl dostat do rukou zkušenější modelář. :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele ozana

Mají z toho takový strach, že to neudělali jako RC ovládání.
S takovou u toho budou mít autonomii tak za 150let.

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky

Obrázek uživatele Kuk

A hele borcí z místního letišťátka v tom mají hned jasno :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Autíčko na bowden :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Hezké, ale otáčí se asi na místě když se otočí na 15,9 m (spíš je to asi poloměr) a je dlouhý 15 m. Až budou natáčet film vzpouru strojů, asi mu dají roli :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak rád bych se s takovou hračkou někdy svezl, ale nejde to :-(


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station