Plzeňská elektrotechnika nově spolupracuje se společností Eaton, nejen v oblasti elektromobility

redakce - 04 Září 2018

Společnost Eaton Corporation se rozhodla spojit síly s Fakultou elektrotechnickou Západočeské univerzity v Plzni.Dekan-FEL-Zdenek-Peroutka-rektor-ZCU-Miroslav-Holecek-vykonny-viceprezident.Eaton-Ramanath- Ramakrishnan_03

Děkan FEL Zdeněk Peroutka, rektor ZČU Miroslav-Holeček a výkonný viceprezident společnsti Eaton Ramanath Ramakrishnan.
foto: Eaton

Spolupráce je zaměřená na společný výzkum technologií určených zejména pro dopravní prostředky nové generace a energetická zařízení s vysokým stupněm vestavěné inteligence. Dlouholetá tradice výzkumu a vývoje elektromobility na Západočeské univerzitě v Plzni nese své ovoce. Oficiální partnerství zajistí úzkou spolupráci mezi technologickými experty EATON s výzkumníky a studenty Fakulty elektrotechnické ZČU.

Ti tak od teď mohou detailně zkoumat využití elektrické energie pro pohon, vyvíjet komponenty zajištující bezpečnost a ochranu lidí (majetku) nejen v elektro-automobilech, ale například i v domácnostech. Výsledkem partnerství soukromého a veřejného sektoru je přímé zapojení vědců do vývoje nových obchodních a technologických inovací.

„Dostupnost mnoha technologií a pokrokových služeb, se podařilo zvýšit jen díky neúnavnému nadšení lidí pro inovace a schopnosti myslet dopředu. Tento přístup je přirozeně vlastní vědcům a studentům progresivních vysokých škol, ke kterým Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické ZČU v Plzni jednoznačně patří. Startujeme spolupráci s experty, jejichž rozsah odborných znalostí je obdivuhodný. Při vzrušujících objevech EATON podpoří i nastupující generaci mladých, talentovaných českých vědců a inženýrů,“ potvrzuje Ramanath Ramakrishnan, výkonný viceprezident a technický ředitel (CTO) Eaton Corporation.

„Naše spolupráce je nyní na počátku, a ještě jen uvidíme, čeho všeho můžeme společnými silami dosáhnout. Navzdory tomu, již nyní děkujeme panu Prof. Zdeňkovi Peroutkovi, děkanovi Fakulty elektrotechnické ZČU, za spolupráci a věříme, že se nám rychle podaří nalézt klíčová řešení pro elektromobily nebo představit novou generaci polovodičových ochran pro distribuční sítě,“ dodal R. Ramakrishnan.

„Podpis smlouvy se společností Eaton je jedním z důležitých kroků naplnění dlouhodobé strategie Fakulty elektrotechnické. Smlouva je významná tím, že definuje dlouhodobou spolupráci jak v oblasti výzkumu, tak i ve vzdělávání našich týmů a studentů na všech úrovních studia na fakultě. Získané prostředky a zázemí nám umožní posílit výjimečnost plzeňské elektrotechnické fakulty, nabídnout našim studentům nové stipendijní programy, účast na zajímavých vědeckých i akademických projektech, systematicky investovat do našich studijních programů a dlouhodobě rozvíjet a modernizovat technologické vybavení fakulty. To nám pomůže vychovávat kvalitní absolventy a očekávám, že to přinese i zvýšený zájem uchazečů o studium." potvrzuje děkan Fakulty elektrotechnické ZČU prof. Zdeněk Peroutka.

Memorandum o spolupráci mezi EATON Corporation a RICE Fakulty elektrotechnické ZČU v Plzni pokrývá tyto konkrétní oblasti:

• Zahájit průběžnou vzájemnou koordinaci a identifikovat jednotlivé oblasti pro vzájemnou spolupráci, včetně vzdělávaní studentů v pregraduálních a postgraduálních studijních programech, nebo spolupráce na diplomových a dizertačních pracích
• Identifikovat, analyzovat a případně rozvíjet programy spolupráce, jako je například výměna odborníků, realizace společných projektů, organizace bilaterálních / společných seminářů atd.
• Vyměňovat si jakékoli informace a / nebo dokumenty nezbytné pro dosažení cílů společných cílů
• Usilovat o rozvoj a realizaci projektů v oblasti aplikovaného výzkumu (spolupráce s průmyslovým podnikem)
• Pravidelně společně komunikovat a vzájemně se informovat o novinkách, které mohou sloužit jako základ pro společné aktivity.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

OT: ZSE DRIVE PRINÁŠA ZAUJÍMAVÉ PROGRAMOVÉ BALÍKY, NOVÉ CENY A INTELIGENTNÉ MOŽNOSTI NABÍJANIA:

eautoportal.sk/zse-drive-programove-baliky-ceny-nabijania/


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil