Plug-in hybrid Škoda Octavia RS iV bude mít premiéru na autosalonu v Ženevě

redakce - 24 Leden 2020

Poprvé se ve špičkovém sportovním modelu Škoda objeví plug-in-hybridní pohon. Škoda Octava RS iV bude mít premiéru na autosalonu v Ženevě, který se koná od 3. do 15. března 2020. Čtvrtá generace modelu ŠKODA OCTAVIA brzy otevře další kapitolu úspěšné historie RS.

Čtvrtá generace modelu ŠKODA OCTAVIA brzy otevře další kapitolu úspěšné historie RS.
foto: Škoda

Už déle než 45 let „elektrizují“ písmena RS fanoušky sportovních modelů značky Škoda. Zkratka RS znamená Rally Sport a vedle úspěšných závodních speciálů, jako byla legendární Škoda 130 RS od roku 2000 označuje také nejsportovnější verze modelů české automobilky.

V úspěšné historii RS bude nyní, dvacet let po debutu první generace verze Octavia RS, pokračovat čtvrtá generace modelu Škoda Octavia, a to poprvé s plug-in-hybridním pohonem.

Se svou rodinou RS slaví Škoda už více než 45 let úspěchy na soutěžních tratích a závodních okruzích, sériové modely RS nabízí rozumnou míru sportovního charakteru i na běžných silnicích.

Historie zkratky „RS“ začala v roce 1974. Tehdy automobilka použila zkratku pro „Rally Sport“ poprvé jako modelové označení tehdejších soutěžních prototypů ŠKODA 180 RS a 200 RS.

Tato dynamická zkratka se i díky velkým úspěchům vozu Škoda 130 RS v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století stala legendárním synonymem motoristického sportu.

Od roku 2000 v této historii pokračovaly důsledně sportovně laděné sériové modely RS – v modelové paletě se tak objevily verze Octavia RS, Fabia RS a Kodiaq RS.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Hezky shrnutá situace o elektromobilitě za rok 2019 - Mirek Matyáš:

https://mirekmatyas.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=738028

Pozoruhodný článek, na iDnes. Alespoň občas uvidí většinový čtenář článek na toto téma, kde není každá druhá věta lež. Za to o kousek níž, pan Karel Tejkal v článku "Praktické výsledky zelené politiky v České republice", nezklamal. Co odstavec, to perla. Ne že by ty praktické výsledky byly nějak slavné, ale ti jmenovaní na tom mají rozhodně menšinovou vinu.

Obrázek uživatele Marek_

To není článek na iDnes, to je soukromý blog, i když na webu idnes.cz. K tomu se čtenář iDnes velmi pravděpodobně vůbec nedostane. Myšleno teda klasický čtenář, co čte iDnes.

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele Kuk

off
Politici, státníci a ostatní vykukové opět přilítli do Davosu v soukromých tryskáčích zbavit svět skleníkových plynů a přitom nezměnit vůbec nic. Soukromejma tryskáčema vykonali 600 letů. Někdo tvrdí, že loni to bylo až 1500 letů.

https://www.businessinsider.com/davos-guests-private-jets-climate-crisis-2020-1

https://www.theguardian.com/global-development/2019/jan/22/record-private-jet-flights-davos-leaders-climate-talk

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Škoda peněz a hlavně planety...

Obrázek uživatele Krueger

Škoda peněz...

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

týýýýjo šáde tak to si z jednoho exempláře ve vytrýně roku 2020 fakt sednem na prdel :)))))

https://kcc-hho.webnode.cz/elektromobil/skoda-octavia-green-e-line/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

A to bude tedy jen verze RS, nikoliv klasická plug-in hybridní verze?

---

FVE - 4,62 kWp; baterie 7,1 kWh; back up

Obrázek uživatele Marty

Bude: Benzín, Diesel, CNG, Plung-in a Plung-in RS

Plung-plung. Plug je anglicky zástrčka. Plug-in je auto nabijene ze zasuvky. Ale plung-plung je mnohem hezci.

Neni to zkratka plunger-in?
https://www.google.com/search?q=wc+plunger&tbm=isch&ved=2ahUKEwjk3_yVp57nAhUKhhoKHYW3BcIQ2-cCegQIABAC&oq=plunger+wc&gs_l=mobile-gws-wiz-img.1.0.0i8i30.20996.21774..23213...1.0..0.238.891.0j1j3......0....1.......5..35i362i39j35i39j0j0i30j0i19.Qa3haq5MD2o&ei=pPgrXuT9KoqMaoXvlpAM&bih=560&biw=360&client=ms-android-samsung&prmd=ismvn

---

Jsem elektrorealista. BEV je koncept mobility vhodny mozna pro 20% motoristu. Pocitam se sobecky mezi ne. Omlouvam se planete za to.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol