Pininfarina vyrobí 4000 elektromobilů pro Paříž

Jan Horčík - 15 Březen 2011

Vincent Bollore, francouzský miliardář a průmyslník, minulý rok slíbil, že investuje 100 milionů euro do programu . Ten se má stát obdobou systému půjčování kol . Místo se ale tentokrát budou v půjčovat . Půjde o modely , kterých má být vyrobeno celkem 4000 kusů.   

pininfarina bollore b0

Tvrdí to alespoň magazín Autoweek. Podle něj konečně uzavřela s pařížskou radnicí smlouvu a výroba se připravuje. Aby to ale nebylo tak jednoduché, o výrobu se postará prototypářská společnost Cecomp, které Pininfarina pronajme svou italskou .

V plánu je vyrobit celkem 4000 kusů Pininfarina B0 neboli "Bluecar". Dohoda o pronájmu továrny má trvat do konce roku 2013. Hodnota celé smlouvy je 19,3 milionu euro.

Zprávy jsou to poněkud kusé, nicméně lepší něco než nic. Opravdu tomu ale začneme věřit teprve až uvidíme jak se po Paříži prohání alespoň první desítka "bénulek".

Proč jsme tak skeptičtí? Výroba Pininfarina B0 totiž měla začít už dávno… Prozatím se ale většina zpráv týkající se elektromobilů Pininfarina/Bolloré ukázala jako "vaporware", tedy zprávy jejichž obsah má zhruba takovou váhu jako pára.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Opět by se francouzska Pařiž v něčem blyskla.Neznam lokalitu v současnem Světě,kde by v tomto připadě byla srovnatelna.Pinifarina BO by totiž byli jedněmi z dalšich takže by elektromobilita pařižska představovala hustotu několik tisic na sto km plochy.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station