Peugeot a Citroën se chystají do Ameriky, spouštějí carsharing

redakce - 10 Duben 2017

Zřízení služby sdílení automobilů v Los Angeles 3. dubna 2017 představuje první krok k rozšíření značky Free2Move v USA. Je součástí dlouholetého projektu na vstup značek skupiny PSA na severoamerický trh.auto sdílení automobilů Free2Move PSA Peugeot Citroen

Postupný vstup do Severní Ameriky, nejprve se službou sdílení aut Free2Move, představuje desetiletý projekt, který je součástí plánu „Push to Pass“ skupiny PSA. Služba Free2Move byla poprvé představena v září 2016.
foto: PSA

První služby mobility v USA bude zajišťovat značka mobility skupiny PSA Free2Move a její partner TravelCar, start-up založený v roce 2012. Nabídka sdílení automobilu mezi cestujícími bude k dispozici od 3. dubna 2017 nejprve na letišti v Los Angeles, později na větším území USA.

Cílem je optimalizace stávajícího vozového parku díky řešení, které je výhodné pro majitele vozů (parkování zdarma nebo za výhodnou cenu a navíc odměna v případě pronájmu vozu) i pro nájemce automobilů (cena za pronájem o přibližně 50 % nižší než u tradičního pronájmu).

Úkolem severoamerického subjektu bude nejprve rozvíjet služby mobility s partnery skupiny. Následujícím krokem bude rozvoj nabídky mobility s využitím modelů skupiny PSA, kdy bude nutné před zahájením prodeje vozů v USA posoudit možnosti regionálního zajištění zdrojů. Tento projekt je rovněž součástí strategického plánu „Push to Pass“, který byl představen 6. dubna 2016.

Ředitelem severoamerického subjektu skupiny PSA byl jmenován Larry Dominique, který má více než 30 let zkušeností v automobilovém průmyslu v USA. Pracoval zejména ve společnostech General Motors, Chrysler, Nissan. V nedávné době byl jmenován ředitelem ALG (Automotive Lease Guide) a výkonným ředitelem společnosti TrueCar.

Severoamerický podnik bude spadat pod programové a strategické ředitelství skupiny PSA, které řídí Patrice Lucas. „Skupina vytvořením nového severoamerického subjektu PSA udělala velký krok kupředu pro realizaci plánu postupného vstupu na severoamerický trh,“ prohlásil předseda představenstva Carlos Tavares.

„Do budoucna budeme naše aktivity v oblasti mobility a rozvoje služeb spolujízdy intenzivně rozvíjet, dnes tento plán spouštíme s naším partnerem TravelCar,“ dodal Tavares.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A kyslíková rakev je vlstně co?

Obrázek uživatele Kuk

V tom chrápal germofobní ouchyl Majkl Džekson. :D

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Anonym123

ešte raz prosím prečítať MÔJ text. a zamyslieť sa. ešte nik nezrušil zákon ČO SA MÔŽE POKAZIŤ, POKAZÍ SA. jedno či dotyčný trpí paranojou, alebo vyrýva.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Carsharing = nesmysl.
Tohle funguje leda na vsi mezi příbuznými.

·

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Carsharing bude mít v nedaleké budoucnosti jeden velký problém - bezpečnost. Nepolezu do něčeho, u čehož nevím, zda tam někdo přede mnou nenastražil biologickou zbraň - nějakou nákazu nebo dokonce bombu. Pošahanců toho schopných nalezlo do Evropy v poslední době dost.

Takže vylučujete použití tramvaje, trolejbusu, autobusu, letadla…?
Jaká je pravděpodobnost takové události přímo v souvislosti s vámi?
Kde berete jistotu že vám někdo něco nenastraží do auta?
Zbabělče, vy chcete žít věčně?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Paranoia neni uplne neobvykla dusevni nemoc, presto ji trpi jen mala cast populace, to by nemelo mit na trh zasadni vliv. Myslim, ze na prikladu MHD je celkem jasne videt, ze lidi, ochotnych podstoupit podobna rizika je pomerne dost.

Obrázek uživatele Anonym123

paranoja - kto zodpovedá za auto - technický stav v každom okamihu, plateniepriestupkov (sk platí zapísaný majiteľ), ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kdyz jste paranoidni a predpokladate, ze v aute na pujceni jsou nastrazeny biologicke zbrane a bomby, tak je vam asi jedno, kdo za to zodpovida. Nebo pokud to bude dobre pojistene, pripadne bude mit zodpovednost spravna osoba, tak klidne nastoupite a nechate se nakazit ci vybuchnout?

Obrázek uživatele Kuk

Paranoidní lidi nelítaj letadlama, ale jedou vlakem nebo parníkem, paranoidní lidi spí v kyslíkový rakvi a bojej se šahat na špínu. Holt maj tězkej život.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station