Pastva pro oči! Elektrifikace klasického Porsche Speedster ve 20 minutách

Jan Horčík - 21 Prosinec 2018

Kalifornský nadšenec si nechal postavit věrnou repliku Porsche 356A Speedster z roku 1957. Nechtěl už ale jezdit na fosilní paliva - raději zvolil plně elektrický pohon.auto elektromobil přestavba Porsche 356A Speedster

Elektrická přestavba Porsche 356A Speedster se nyní prohání po prosluněných kalifornských silnicích
foto: jehugarcia

Model Porsche 356 byl prvním vozem, který nesl jméno vratislaviského rodáka Ferdinanda Porsche. Výroba začala v roce 1949, poslední vůz sjel z výrobní linky v roce 1965. Vyrobilo se celkem 82 363 kusů. Nástupcem populárního vozu se stal model Porsche 911.

Anonymní nadšenec si nechal u firmy Vintage Speedsters vyrobit repliku bez motoru a o elektrifikaci požádal známou kalifornskou společnost EV West. Ta se rozhodla využít zcela nový typ elektromotoru s vysokým točivým momentem a články z baterií Tesla.

Baterie ve výsledku váží pouhých 118 kg, ale velmi malé a lehké auto s ní ujede přes 160 km na jedno nabití. Na víkendové projížďky jako dělané.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

_

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevím jaké jsou v Kalifornii pravidla, ale řekl bych, že to byla nejsnazší cesta jak nově postavenou repliku zlegalizovat.

Obrázek uživatele Kuk

S čímkoliv dokodrcáš na technickou to dostane spzetku :)))

Zde je názornej příklad, Wreckla
https://www.youtube.com/watch?v=h2oIeotRahc
:)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.