Pařížské sdílení aut Autolib míří do Londýna

Jan Horčík - 19 Březen 2014

Sdílení aut neboli "carsharing" je celosvětově čím dál tím populárnější. Funguje už v desítkách světových metropolí. Mezi nejúspěšnější projekty tohoto typu patří Autolib v Paříži. Podle nejnovějších informací se nyní chystá i do Británie, konkrétně do Londýna.auto Autolib Paříž sdílení aut carsharing

Původně pařížská služba Autolib míří nejen do Londýna, ale i do USA, konkrétně do města Indianapolis
foto: Mariordo (Mario Roberto Durán Ortiz), licence Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Podle francouzských médií už společnost Bolloré, provozující systém půjčování elektrických aut Autolib v Paříži, oznámila jeho rozšíření také za kanál La Manche do Londýna.

Není bez zajímavosti, že jedna z dceřinných společností Bolloré jménem IER nedávno úspěšně vysoutěžila kontrakt na správu a rozšíření londýnské veřejné sítě dobíjecích stanic pro elektromobily Source London.

V současné době je v Londýně asi 1400 dobíjecích stanic sítě Source London. Do roku 2018 jich má být už 6000. Služba sdílení aut by pak v Londýně měla začít fungovat už během následujících 12 měsíců. Začínat bude se 100 vozy, postupně by se ale počet měl rozšířit až na 3000.

ZAJÍMAVOST: Pařížané měli na víkend elektromobily zdarma. Kvůli smogu.

V domácí Paříži má dnes služba Autolib už 105 000 registrovaných uživatelů, kteří využívají přes 4000 dobíjecích bodů a přes 2000 elektromobilů Bluecar. Kromě Paříže a Londýna by měl stejný systém během roku 2014 začít fungovat také v americkém městě Indianapolis.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zajímalo by mě, zda se auto musí vrátit po půjčení na stejné místo. Když si ráno půjčím auto na předměstí, a budu ho chtít nechat v centru na jiné nabíječce, tak stejně budou uvažovat i ostatní, a místo s volnou nabíječkou nenajdu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zajímalo by mě, jak funguje úklid nebo údržba takových aut ...

Obrázek uživatele Jan Horčík

Podrobnosti neznáme, ale hádám, že je každé z nich v pravidelném intervalu kontrolováno.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station