Panasonic investuje stovky milionů do gigatovárny Tesla

Jan Horčík - 08 Říjen 2014

Gigatovárna Tesla na výrobu baterií už se začala stavět v Nevadě. Jde o společný projekt automobilky Tesla Motors a japonského gigantu Panasonic. Ten nyní potvrdil investici v hodnotě stovek milionů dolarů.auto giga-továrna Tesla Motors Nevada výroba baterií

V Nevadě poblíž města Reno už se budují základy budoucí továrny
foto: Tesla Motors

Kazuhiro Tsuga, šéf Panasonic, podle Wall Street Journal na aktuálním veletrhu CEATEC doma v Japonsku potvrdil, že počáteční investice japonského gigantu do nového giga-továrny Tesla na výrobu baterii bude v řádech stovek milionů dolarů.

ZAJÍMAVOST: Proč Tesla staví právě v Nevadě?

Továrna má odstartovat výrobu už v roce 2017, v roce 2018 naběhnout na velkovýrobu a v roce 2020 dosáhnout plné kapacity. To bude znamenat roční výrobu 35 GWh bateriových článků a 50 GWh celých baterií.

To by mělo stačit pro to, aby Tesla mohla v roce 2020 vyrábět 500 000 elektromobilů ročně. Zdaleka nejvyšší produkce by měl dosáhnout plánovaný levný elektromobil Tesla Model III (3). Vyrábět se začne nejspíš v roce 2018.

Ve finále má továrna zaměstnávat až 6500 lidí. Bude z velké části využívat obnovitelné zdroje energie - na střeše bude mít obří , nedaleko pak bude vybudován park .

se podle , šéfa Tesla Motors, bude na výsledné investici do giga-továrny v hodnotě až 5 mld. dolarů (100 mld. korun) bude podílet přibližně 30 až 40 %. Půjde o největší továrnu svého druhu na světě.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Dostanou na tento projekt také nějakou státní půjčku ? Jsou někde na netu podrobnější informace o profinancování. Až 6500 zaměstnanců. To je ohromné číslo a obrovská zodpovědnost do budoucna . Kolik zaměstnanců bude asi v tom Dole, který bude pro tuto továrnu těžit Lithium ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Někde jsem četl, že jim budou odpuštěny daně, ale o žádné půjčce jsem neslyšel.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?