Opel připravuje elektrifikaci svých dodávek, Zafiru na vodík a elektrické závody

Jan Horčík - 25 Září 2019

Opel na autosalonu ve Frankfurtu představil elektromobil Opel Corsa-e a plug-in hybrid Grandland X. Kromě toho má ale v rukávě ještě pár dalších karet.Opel Corsa-e Rally elektromobil závodní speciál

Závodní speciál Opel Corsa-e Rally představený na autosalonu ve Frankfurtu 2019.
foto: Opel

Opel oznámil, že elektrifikace se nevyhne ani jeho dodávkám. Připravují se tak elektrické verze modelů Opel Combo Life, Combo Cargo a Zafira Life. Na trh by mohly jít už do roku 2021.

"Do roku 2024 budou všechny modely Opel elektrifikovány. Elektrické vozy budou hrát důležitou roli zejména v městských oblastech pro dopravu na poslední míli, například v oblasti rozvozů či zásobování," řekl Michael Lohscheller, šéf Opelu.

Zároveň zmínil, že Opel má podle něj "mnoho let zkušeností v oblasti vývoje palivových článků". Škoda, že jsme o tom nikdy dřív neslyšeli. V Rüsselsheimu proto vzniká kompetenční centrum pro vodík a palivové články celé skupiny PSA, do které nyní Opel patří.

Prvním modelem, který dostane pohon na vodíkové palivové články, bude Opel Zafira Life. Kdy ale půjde na trh a v jaké konfiguraci zatím není jasné.

V polovině roku 2020 spustí Opel také svůj vlastní závodní šampionát ADAC Opel e-Rally Cup určený pouze pro elektromobily. Při té příležitosti ve Frankfurtu představil soutěžní speciál Corsa-e Rally.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Radovan

Otázka zní: Bude Opel v roce 2024 ještě existovat? A pokud ano, pod kým? Protože ten bude rozhodovat.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Kuk

Kolik vůbec v Evropě prodal Opel Boltů čili Ampery e?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Par kousku (matne mi naskakuje 60, ale ber to s rezervou) do Norska, pak se rozesli (prodali Opel) a konec. Ale v sobotu jsem videl jeden (se znackou Chevrolet, takze nejspis individualni dovoz) na parkovisti u zoo.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Kuk

Te je nějak šíleně málo, to se jim nemohla ani zaplatit ta propagace a videa co kolem toho dělali.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

O takovychhle fuzich/prodejich vi (pred zverejnenim) vetsinou jen par lidi z nejvyssiho vedeni, pochybuju, ze to nekdo rekl marketingu, aby nedelali zbytecnou praci.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Super. Nezastavitelne.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station