ODHALENÍ: hybridní Lexus LF-LC

Jan Horčík - 28 Prosinec 2011

Na autosalonu v Detroitu počátkem ledna odhalí automobilka Lexus koncept nového sportovního hybridu, na který nás posledně lákala výřezovou fotkou. Teď už je jasné, že nový koncept pocházející z Kalifornie, konkrétně designového studia Calty, bude mít něco do sebe.auto hybrid Lexus LF-LC

Designérské studio Calty z městečka Newport Beach pracovalo dostalo z japonské centrály výzvu: udělejte moderní sportovní luxusní auto. A tak se stalo! V reálu jej bude možné spatřit poprvé a autosalonu v Detroitu v hale Cobo.
foto: Lexus

Sportovní kipé 2+2 jde podobnou cestou jako Fisker Karma plug-in hybrid, připravovaný elektromobil Tesla Model S a jiná podobná sportovní auta s moderním alternativním pohonným systémem.

Pod kapotou nového hybridu se údajně skrývá Advanced Lexus Hybrid Drive, tedy pokročilá verze hybridního pohonného systému Lexus, který vychází z původního HSD cizelovaného v hybridních vozech Prius.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil