Od vlaků LEO Express vás odvezou auta z půjčovny SIXT

Jan Horčík - 29 Říjen 2012

Nový železniční dopravce nabídne svým zákazníkům prémiovou službu. Cestující v jeho spojích si budou moci kdykoliv, byť třeba na poslední chvíli, snadno a za zvýhodněné ceny objednat automobil dle svého výběru přímo až k nástupišti v Praze a Ostravě a dopravit se tak buď do místa odjezdu nebo z cílové stanice tam, kam budou potřebovat. LEO Express totiž odstartoval partnerství s přední mezinárodní autopůjčovnou SIXT.LEO Express SIXT autopůjčovna

Železniční dopravce LEO Express a autopůjčovna SIXT konečně posunují železniční dopravu v ČR na světovou úroveň
foto: LEO Express

„Kdykoliv si náš zákazník bude chtít zapůjčit auto pro to, aby s námi mohl jet, stačí, když o tuto službu jednoduše požádá při objednání jízdenky v našem rezervačním systému na internetu, na našich prodejních místech nebo přímo ve vlaku u stevarda a už se nemusí o nic starat. Vozidlo mu autopůjčovna přistaví tam, kam si řekne, třeba až k nástupišti, a to tehdy, kdy bude chtít,“ vysvětluje princip této nové služby Leoš Novotný, zakladatel a generální ředitel společnosti LEO Express.

„Když například pocestujete z Prahy do Studénky, nemusíte po příjezdu do Ostravy složitě čekat na vlakový přípoj, ale nasednete hned u nástupiště do objednaného auta a rychle a pohodlně se dopravíte domů nebo jinam, kam potřebujete. Náš zákazník si dokonce bude moci vybrat i typ auta, které ho přiveze nebo odveze až na požadované místo – od luxusních limuzín až po standardní vozy. Nabízíme dokonce i službu limousine service, tedy pronájem vozidla i s řidičem, který vás doveze, kam si řeknete. Autopůjčovna má také výhodu v tom, že naše vozidla mohou jako jediná parkovat bezprostředně u nástupišť hlavního nádraží v Praze a také přímo u stanice Ostrava-Svinov. Od soupravy LEO Express to tak k našemu vozidlu budou mít cestující doslova pár kroků,“ říká Petr Kosmák, obchodní a marketingový ředitel SIXT.

Jak může vzájemná spolupráce vypadat, ukázaly obě společnosti v koordinaci s občanských sdružením Asistence v sobotu 27. 10. 2012 dopoledne na hlavním nádraží v Praze.

Hendikepovaného Jakuba Neuberta na vozíku až k nástupišti k „odjezdu“ vlaku dopravilo vozidlo objednané prostřednictvím autopůjčovny SIXT a dotyčný najel po mobilní rampě do moderní bezbariérové nízkopodlažní soupravy LEO Express, kde jsou pro hendikepované k dispozici speciální místa.

Spolupráce s autopůjčovnou SIXT zapadá do celkového rámce konceptu návazné dopravy společnosti LEO Express, která má ambice se stát jednou z nejkomplexnějších a nejpropracovanějších služeb tohoto typu v Česku.

LEO Express v současnosti uzavírá dohody také s dalšími autopůjčovnami a TAXI službami, které výhradně cestujícím LEO Express poskytnou ve městech, kde zastavuje, služby za zvýhodněné ceny.

V současnosti finišují přípravy na spuštění řádného provozu LEO Express na trase mezi Prahou a Ostravou. „Pokud projdeme všemi nezbytnými testy v rámci zkušebního provozu, chtěli bychom první cestující svézt již v listopadu. V následujících dnech také odhalíme náš rezervační systém, zveřejníme naši cenovou politiku a zahájíme prodej jízdenek,” upozorňuje Novotný.

“Otevřeme přitom také reprezentační kontaktní a prodejní prostor na hlavním nádraží v Praze a pokladny ve stanicích Pardubice, Ostrava hl. n. i Ostrava-Svinov,“ uzavřel Leoš Novotný.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

Hmm, nejlepší jsou koncepty autopůjčoven (třeba i carsharingového typu) v Praze na Wilsoňáku (a všude jinde, kde již dopravní propustnost neodpovídá zahlcení vozidly). Aneb řešení problému poslední míle postavené na hlavu - dojedete za úžasné 3 hodiny z Ostravy do Prahy vlakem a pak se na hodinu zařadíte ve vypůjčeném autě do kolony... Kdepak, příslovečné přemalování fasády problém hroutícího se domu nezakryje. Řešení je MHD s jemu dedikovanými pruhy nebo jednostopý dopravní prostředek.

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No ale s autopůjčovnou spolupracují i České dráhy a Regiojet. Takže velká novinka to zrovna není. Jedině snad, že ta služba bude lepší než u zmíněných dvou. A proppo bomba by byla, kdyby Leo spolupracoval aspoň s půjčovnou co nabízí třeba plug-in hybridy, nebo něco podobného, to potom jo.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Třeba elektromobil za 499 Kč na den? :)

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?