Nový Tesla Roadster opět odložen na rok 2022, potvrdil Elon Musk

Jan Horčík - 01 Únor 2021

Nová generace elektrického sporťáku Tesla Roadster měla být na trhu už letos. Odhalení se ale o pár měsíců až rok posune.auto elektromobil Tesla Roadster nová generace

Nová generace elektromobilu Tesla Roadster využije masivních pokroků v oblasti elektrických pohonných systémů a baterií. Nejspíš také bude postavena na nových článcích typu 4680.
foto: Tesla

Tesla Roadster je původní "nultý" model, který automobilka Tesla vyráběla v letech 2008-2012 a odzkoušela si na něm všechny potřebné technologie. Hned po něm už začala chrlit "dospělé" elektromobily Tesla Model S, které mimochodem teprve nyní, po dlouhých devíti letech, čeká výraznější facelift.

V roce 2017 Elon Musk, šéf Tesly, ohlásil, že zhruba za tři roky by chtěl uvést na trh novou generaci Tesla Roadster, která udělá definitivní tečku za spalovacími motory. Jako příplatkovou výbavu sliboval mimo jiné přídavné raketové motory své druhé firmy SpaceX.

Při odhalení úchvatného nového Roadsteru Musk slíbil dojezd kolem 1000 km na jedno nabití a zrychlení 0-100 km/h během 2 sekund. Rezervovat auto je možné už od roku 2017!

Musk mezitím ale uvedení odložil na rok 2021 a aktuálně na svém Twitteru napsal, že výroba začne dokonce až v roce příštím. Právě letos se prý Tesla chystá dokončit veškerou potřebnou techniku a v létě už mít připravený prototyp.

Rimac Concept_Two

Sportovní elektromobil Rimac Concept_Two údajně nabídne max. rychlost 415 km/h, max. výkon 1408 kW a dojezd až 640 km díky 120 kWh baterii.
foto: Rimac Automobili

Jedním z hlavních konkurentů pro nový Tesla Roadster bude chorvatský elektrický sporťák Rimac Concept_Two. Jenže zatímco jeho cena se počítá v milionech dolarů, u nového Roadsteru to bude o řád níž. Významný podíl v Rimacu nedávno koupil Volkswagen, resp. Porsche.

Zpět na HybridPřidat komentář

To je jedině dobře, že nespěchá s blbostma. Hračka pro zazobaný egocentriky dávala smysl ve 2008. Teď má Tesla mnohem důležitější projekty.

Jako třeba nový hry v autě pro zazobaný pařany

---

Tím že vyhodí lidi co vyvíjejí multimédia se nezrychlí výstavba továren ani výroba baterií. Navíc Tesla ty hry nevyvíjí, ale jenom je zprovozní. To beztak má na starost pár internistů pod dohledem několika programátorů.

Myslím že ti je jasné o čem mluvím, ale pro jistotu: semi, truck a jestli se nepletu drbalo se taky o něčem menším než TM3.

Takže prototyp, nějaké předsériovky a povídačka..
to bude mezitím dalších patnáct her, přibude krkání...
mimochodem má ten update eska na zadním GDC aspoň zapínání vyhřívání sedaček?

---

To zatím nikdo neví, ale myslím, že tohle bude ten hlavní důvod proč tam ten display je.

Možná, že jim plány zkřížilo Porsche. Taycan je povedený.

Je to samozřejmě škoda, ale ne překvapující. Roadster má minimální prioritu a zatím ho nemají ani kde stavět. Postavit funkční prototyp je jedna věc, ale postavit továrnu a připravit sériovou výrobu trvá déle než kdysi Musk předpokládal.

Obrázek uživatele ElectricCarsTV

Tak to je naozaj škoda. Moc sa na to auto teším. Veľmi rád by som ho vlastnil no ďaleko rozumnejšie je kúpiť Model S Plaid ktorý je veľký komfortný, priestranný a pekelne rýchli.

---

Jazdím na Tesle Model 3 Performance
YouTube - Electric Cars TV

Musk a vy zaplevelujete diskuse zbytečnými řečmi. A už jste zaplatil tu prohranou sázku?

Obrázek uživatele runner42

Nepochybně přesně víte, jakou sázku a jak přesně jsem prohrál. A nebo jen tak žvaníte?

Tak nežvaňte a můžete nám pomoct, ať to můžeme uzavřít. Kolik Tesel je v majetku všech 45 dceřinek Tesla Finance LLC nezveřejňujících výroční zprávy, které si Musk založil, aby to znepřehlednil.

Díky předem.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tesla každý kvartál zveřejňuje jaké množství aut je pod leasingem, takže nevím proč se na to pořád vymlouváš. Navíc všichni ví, že všechny ty kecy o leasingu jsou jenom hloupé výmluvy, protože jsi se vsadil, když Musk zveřejnil odhady na počet dodaných vozů. A je úplně jedno jestli je dodá koncovému zákazníku, leasingovce nebo nebo jakékoliv jiné firmě.

Samozřejmě nikdo nikdy od tebe nečekal, že skutečně něco zaplatíš.

Obrázek uživatele runner42

no comment

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

To je na běžce trochu podpásovka ne, když je leasing součástí sázky a i Art sám to odmítl uzavřít, nebo mi něco uteklo??

Ne není to podpásovka.
Zde je možné si přečíst celou diskuzi, včetně sázky.

Runner: "Sama Tesla tvrdí, že v roce 2019 prodá 400.000 aut. Pokud odečteme produkci modelů S a X, tak to je 300.000 modelů 3. Protože víme, jak Tesla nadsazuje, tak bych na tvém místě o sázku dost obával."
Tesla v té době mluvila o výrobě 360-400.000 aut.

https://www.autorevue.cz/amazon-investoval-do-startupu-rivian-ma-se-tesla-zacit-bat?showforum=1

Ale pokud chce Runner odečíst leasing aut, které jsou ve vlastnictví Tesly, pak není problém. Tesla každý kvartál od 2019Q3 zveřejnuje čísla o počtu aut dodaných na leasing a není problém si je zjistit. Nezveřejňuji je tedy samotné leasingové společnosti, které spadají pod Teslu, ale zveřejňuje je přímo Tesla.

2019Q1: Dodáno:63,000. Leasingová data nezveřejněna
2019Q2: Dodáno:95,000. Leasingová data nezveřejněna
2019Q3: Dodáno:97,000. Z toho na leasing 9,3%. Prodáno bez leasingu: 88,022
2019Q4: Dodáno:112,000. Z toho na leasing 8%. Prodáno bez leasingu: 103,040
2019: Dodáno 367,000. Pokud by byl leasing za Q1 a Q2 10%, což by s rezervou odpovídalo Q3 a Q4, pak by prodaných aut bylo za celý rok 333,262. Tedy daleko nad 240.000 o které se Runner vsadil.

Aby Runner neprohrál sázku, pak by musel být počet leasingovaných aut za Q1 a Q2 vyšší než 109,062. Tedy 69%. A to tedy určitě nebylo. Zvláště ze začátku prodejů M3 Tesla tlačila na cash, protože potřebovali peníze.

Celé mi to přijde, jako když dva šachisté hrají partii a jeden ví, že za 5 tahů prohraje, tak jakože omylem kopne do stolu a pak se hodinu hádá, kde jaká figurka stála. :D

To, že Tesla ty auta prostě musela někomu prodat a dostat za to peníze je naprosto evidentní stejně asi jako že konečný vlastník Agrofertu není svěřenecký fond ale Babiš. Žádné čachry s auty na leasing to nezmění. Při průměrné ceně TM3 v 2019 47000 USD by to bylo skoro 5 mld. USD. Kdyby takové peníze Tesla nedostala v 2019, tak by ji to položilo a vůbec bychom se tu nemuseli bavit.

Nejlepší by bylo uzavřít hru gentlemansky jako remízu ovšem hned na to rozjet novou šachovou partii (sázku) o vyrobené počty nebo počty dodané zákazníkům a určit si jasný zdroj informací, které budou respektovat obě strany. Dobrý šachista (analytik) se pozná podle toho, že dokáže vyhrát opakovaně. :)

Obrázek uživatele runner42

Snad mi Art promine, ale dovolím si citovat moje zprávy z naší soukromé korespondence k postupu vypořádání sázky:

"
1) Jak dojdeme k výsledku
Navrhuji vzít počet prodaných vozidel vykázaných Teslou, odečíst z něho vozidla, která nejsou skutečně prodána a která jsou v nějaké formě stále ve vlastnictví Tesly.

2) Jaké zdroje vezmeme jako relevantní
Navrhuji vzít údaje z výroční zprávy Tesla, Tesla Finance LLC a dalších společností skupiny Tesla. Vyhnul bych se mediálním zprávám.
"

Aby nedošlo k mýlce, řešili jsme to až následně, při uzavření sázky na fóru to bohužel nikoho nenapadlo.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Takže paráda. Rovnou jste se odkázal na reporty společnosti, která reporty neposkytuje. A pokud je neposkytuje, pak byste měl vyjít z existujících informací. Jako jsou reporty Tesly.

Obrázek uživatele runner42

Dovoluji si vás upozornit, že dříve Tesla Finance LLC zprávy zveřejňovala. Že je najednou nezveřejňuje mě překvapilo a je to dost podezřelé.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele runner42

Bohužel to stále evidentně nechápeš.
Leasovaná auta prostřednictvím Tesla Finance LLC jsou pro Teslu cash. Ovšem je možné, že je to cash, který je současně úvěrem.

To co je určující pro výsledek sázky, a ohrazuji se vůči tvému podsouvání nějaké manipulace, protože je to hlavní parametr od počátku, je zda je veškerý příjem od Tesla Finance LLC započten jako prodej, nebo jako leasing.

Pointou je vědět, jestli Tesla nepodvádí s prodeji a nefunguje to jako letadlo, protože je zde dost podezřelá okolnost:

- Tesla si s bankou založila joint venture Tesla Finance LLC, která začala financovat leasingy a která zveřejňovala roční reporty
- v té době Tesla nezveřejňovala leasingy
- Tesla Finance se rozdělila do 45 subjektů a přestala zveřejňovat roční zprávy
- Tesla začala zveřejňovat leasingy, ale není zřejmé, kolik z prodejů a kolik z leasingů jdou přes Tesla Finance LLC

Polopaticky: Chci vědět, zda si Tesla přes Tesla Finance LLC sama nekupuje vlastní auta na bankovní úvěr.

Tato auta by totiž nebyla prodaná, ale pouze zapůjčená, čemuž i odpovídá druhá podeřelá okolnost - smlouva o leasingu, kde klient nemá předkupní právo a po skončení pronájmu auta zůstávají Tesle. Zajímavé, že?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Co do toho pleteš cash od Tesla Finance LLC, když sázka byla na počet kusů, které jsou na leasing a zde jsou čísla jasná.

Obrázek uživatele runner42

Protože cash od Tesla Finance LLC není prodej, ale úvěr.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

A proto jsem ti to výše odečetl.

Obrázek uživatele runner42

Odečetl jsi vozidla přiznaná Teslou, nikoliv Tesla Finance LLC.

Pokud tvrdíž, že je to to samé, tak prosím o odkaz, kterým to dokládáš.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Zde máš odkaz:

https://www.tesla.com/support/tesla-leasing

"Tesla Finance LLC Leases only"

Přečti si podmínky. Tesla poskytue leasing pouze prostřednictvím Tesla Finance LLC. Proto byla tato dceřiná firma založena.

Obrázek uživatele runner42

To bohužel odpověď na nepoloženou otázku. Diskuze je naprosto o něčem jiném, nedělej blbého.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Já si o tobě nemyslím že jsi blbý. Jenom že se z toho snažíš vykličkovat. Tesla nabízí pouze leasing pomocí Tesla Finance LLC. Nic jiného. Takže Tesla zveřejňuje počet leasingovaných aut prostřednictvím Tesla Finance LLC, protože nic jiného ani není možné. Tyto dodávky jsem ti odečetl, tak se nevykroucej, zachovej se jako chlap a přiznej prohru.

Tedy pokud si nemyslíš, že Tesla Finance LLC vykoupila v roce 2019 100.000 aut (za čí prachy?) a pak je někde zakopala pod zem. Protože co by s těmi auty dělali jinak že? Sehnali někde 100.000 lidí co by chtěli na tajňačku Teslu na leasing, ale ne přes Tesla inc? :)

Obrázek uživatele runner42

Za čí prachy? Za prachy US. Bank Trust a Deutche Bank přes Tesla Lease Trust.

Ano myslím si, že ta auta ve velkém úvěrují a cash za ně jsou ve skutečnosti půjčky.
A účetnitví Tesly pak vypadá skvěle, ale dceřinné společnosti jsou zadlužené až po uši.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Ano. Tesla Finance LLC koupila v roce 2019 130.000 aut od Deutche Bank a pak z nich postavili pyramidu na Antarktidě.

Jaký důvod by mělo aby Tesla Finance LLC nakoupila auta a pak je prodávala na úvěr, když Tesla nabízí i možnost úvěru.

Obrázek uživatele runner42

A nevzala si třeba úvěr od Deutche Bank a nepronajala je třeba lidem, co v nich jezdí?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Buď jim ty auta prodala nebo jim je leasinguje. Leasing už jsme tady probírali, že neexistuje jiná možnost než přes LLC a tedy ty čísla jsou v reportech Tesly a v případě prodeje na úvěr je vlastníkem zákazník, takže je to prodej.

Obrázek uživatele runner42

Už se jen točíte v kruhu.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Pokud budete zatvrzele odmítat uznat svou prohru pak není z toho východisko.

Obrázek uživatele runner42

Sorry, ale uznávám fakta, nikoliv dojmy.

Aby bylo jasno, Artovi jsem psal toto:

"bohužel jsem zjitil, že Tesla Finance LLC doposud nezveřejnila výroční zprávu.
Navrhuji tedy vypořádání sázky buďto tak, že
a) vám vyplatím předmětnou sumu a pokud po uveřejnění v červnu budou zveřejněna čísla, která odečtem vozidel v majetku Tesly sníží prodeje pod rozhodnou hranici, peníze mi převedete zpět.
b) počkáme s rozhodnutím sázky do zveřejnění zprávy.

Volbu nechám na vás. V případě, že zvolíte variantu A, zašlete mi prosím číslo vašeho účtu."

Z uvedého je doufám naprosto jasné, že nemám problém s vyplacením "výhry".
Ale v žádném případě mě nedonutíte přijmout váš nepodložený subjektivní výklad nějakého čísla, jako reality.
Chybu a prohru uznám v okamžiku, kdy zjistím pravdu o tom, kolik vozidel si Tesla koupila sama od sebe. Ani o sekundu dřív, ani o sekundu později.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele runner42

Tohle je fakt pořád dokola. Přitom je to naprosto triviální. Pointou je, zda Tesla auta skutečně prodala, tedy že za ně dostala zaplaceno.

Proto si dovoluji trvat na tom, že chci vědět, kolik aut z vykázaných si pořídila sama prostřednictvím Tesla Finance LLC. Ty tvrdíš, že jsou to ta co vykázala jako leasovaná, já pro to tvrzení nevidím žádnou oporu.

Tvůj argument, že leasuje výhradně protřednictvím Tesla Finance LLC, připomíná případ čtyřnohého psa. Pes má čtyři nohy, takže vše co má čtyři nohy je pes.

A co týká sázky, tak 20. května 2020 jsem v soukromém vzkazu nabízel Artovi dočasné vypořádání sázky tak, že mu výhru vyplatím, a pokud dodatečně zjistíme, že auta nebyla prodaná vyrovnáme se.
Zvolil druhou variantu, že to nejdřív zkusíme dohledat.

Tak si laskavě nech naznačování nějaké nečestnosti.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tesla Finance LLC nevykoupila v roce 2019 130.000 aut na dluh a pak je nenaházela do moře jenom aby nastavili čísla. Lidi nechodí na pobočku Tesla Finance LLC aby si pořídili Teslu. Lidi jdou na pobočku Tesly nebo na jejich stránky a tam si koupí jejich auto. Tesla Finance LLC je jenom poskytovate leasingu. Nic víc. A protože Tesla inc. nemá žádného jiného poskytovatele leasingu, tak auta které uvádí jako na leasing, pak jsou leasingovaná prostřednictvím Tesla Finance LLC.

Tesla Finane LLC neprovozuje 2 druhy leasingu. Jeden otevřený, který se uvádí do statistik leasingu a jeden tajný.

Obrázek uživatele runner42

Ok, znova prosím o ten odkaz, kolik Tesla Finance LLC financuje vozidel, ať to můžeme porovnat s výkazem Tesly.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tesla Finance LLC leasinguje pouze auta Tesly a Tesla leasinguje jenom prostřednictvím Tesla Finance LLC. Tedy report Tesly je dostatečný.

Obrázek uživatele runner42

Bohužel není.

Množiny vám evidentně nejdou.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tesla leasinguje auta prostřednictvím Tesla Finance. Stejně jako Škoda to dělá prostřednictvím Škoda Financial Services.

Obrázek uživatele runner42

Přesně tak. A proto pro Škoda Auto je to prodej hned, ale pro VAG až v okamžiku převodu vlastnictví. Což smlouva s Tesla Finance neobsahuje.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Taky že ano. Proto jsem ti to odečetl. Tesla poskyzuje leasing pouze prostřednictvím Tesla Finance LLC

Obrázek uživatele runner42

Tak znova, dneska ti to moc nemyslí.

Jsou všechna vozidla financovaná Tesla Finance LLC uvedená i ve výkazu Tesly jako leasovaná?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Pokud nepředložíš důkaz, že je tomu jinak, pak ano. Začínáš se dostávat na konspirační notu, že Tesla svoje auta háže do moře aby vykázala prodeje.

Obrázek uživatele runner42

O žádném házení do moře tu nemluvím.

Zajímá mě jediná prostá informace. Kolik financuje Tesla Finance LLC vozidel.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Vzhledem k tomu, že neexistuje jiná možnost leasingování Tesly než přes LLC, pak report Tesly o leasingu ti dává jasnou odpověď.

No dyť to v tom odkazu podrobně rozebíraj, že ta auta na leasing od Tesly nebudou počítat jako prodaný, tak nechápu co se divíš že se to snaží zjistit. Tesla že zveřejňuje auta dodaná na leasing který ji zaplatila externí leasingovka? To teda pochybuju, protože tohle nikdo nedělá, pro každýho je to prostě prodej většina aut je na leasing nebo na úvěr to by si nevykázaly žádný prodeje. Třeba Toyota vykazuje jako leasing jen auta, co leasuje sama přímo, všechno jiný je prodej

Obrázek uživatele runner42

Správně.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Ještě, že toho "nevlastního bráchu" máte co?

Obrázek uživatele runner42

popravdě jednoho vrbu znám :D

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Dobrej pokus, ale tak do základní školy, s distanční výukou.

Pokud se jedná o prodeje externí leasingovce, tak stále se jedná o prodej. Je jedno jestli externí kupující vlastní leasingovou společnost nebo prodává párky v rohlíku. Pořád je to externí kupující. Pouze auta, která jsou stále ve vlastnistnictví Tesly by se nepočítala. A proto taky Runner pořád odkazuje na dceřiné firmy Tesly a ne na externisty. A o leasingu kdy je auto stále ve vlastnictví firmy, Tesla informuje.

A samozřejmě od začátku Runner zaměňuje prodejní/výrobní čísla a čísla o dodávkách - viz Teslí předpovědi o plánované produkci na 2019. Až později doplnil, že leasing se nepočítá, aby se pojistil. Ale ani to mu nepomohlo.

Obrázek uživatele runner42

Špatně.
Kdo je vlastníkem vozidla, který Tesla vykazuje jako leasing?

A toto
"Až později doplnil, že leasing se nepočítá, aby se pojistil"
je čistá lež. Jak se sám můžeš přesvědčit v tebou výše odkazované diskuzi na autorevue.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Abych tě opět citoval:

"Sama Tesla tvrdí, že v roce 2019 prodá 400.000 aut. Pokud odečteme produkci modelů S a X, tak to je 300.000 modelů 3."

Vlastníkem vozidla, které Tesla vykazuje jako leasing je Tesla. A proto jsem ti to výše odečetl a pořád ti to nevychází.

Obrázek uživatele runner42

Přesně tak.

A pokud jsou hrazená leasingovkou Tesla Finance, kterou sama Tesla vlastní a na jejíž kapitál si bere úvěr, nejsou to auta prodaná. A vlastní je Tesla, jen je nevykazuje jako že je vlastní.

A v tom je zakopaný ten pes.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tesla zveřejňuje počet kusů dodaných na leasing a tedy ve vlastnictví firmy. Opakuju ti to stále dokola.

Obrázek uživatele runner42

Opakuješ to stále dokola a stále stejně blbě. Vrba to pochopil hned, tobě to dnes nějak déle trvá.

Vozidla vlastněná přímo Teslou mě nezajímají, tam je to jasné. Zajímá mě počet vozidel vlastněných Teslou skrze Tesla Finance LLC.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tu sázku okecáváte to hezky, ale podstatné je Vaše tvrzení, že Tesla neprodá víc jak 160 tisíc T3 za rok, tam snad uznáte, že jste byl mimo.

Obrázek uživatele runner42

Ano věřím tomu, že jich prodala víc, jak 160 tisíc.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

To také bylo zásadní v celém sporu, že jich dá víc, takže jste prohrál.

Obrázek uživatele runner42

Ano, je velmi pravděpodobné, že od Arta 500 Euro za prodeje nižší než 160 tisíc neuvidím.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Já se nebavím o sázce, a přestaňte kličkovat, stačilo by: zmýlil jsem se.

Obrázek uživatele runner42

Ale to já bohužel exaktně nevím. Předpokládám, že jsem se zmýlil.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Teda, leze to z Vás, jako z chlupaté deky, ale i tak dávám 1-.

Obrázek uživatele runner42

Tak při distanční výuce si snad ani víc přát nemůžu ;-)

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

O to horší pak bude návrat do realiy, ale obávám se že s naším českým přístupem to bude trvat.

Jaká je podle vás pravděpodobnost, že Tesla leasingovala přes třetinu svých aut dodaných v roce 2019, když od začátku tvrdí, že je nebude možné vykoupit. Zvlášť když existují leasingové a úvěrové společnosti třetích stran, které toto umožňují.

Obrázek uživatele runner42

Ve spojení s prohlášením, kolik vlastních robotaxi postavených na těchto ojetinách chce provozovat, poměrně vysoká.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Mě jde o zájem ze strany zákazníků. Vy byste si takové auto pořídil?

Obrázek uživatele runner42

Já jako fyzická osoba ne, vždy hotově.
Jako vlastník firmy ano, beru všechna auta na operák a fleetový prodej koneckonců dělá 85% prodejů automobilek.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

A přesto tvrdíte, že minimálně 35% prodejů v tom roce bylo na Leasing. Nezapomeňte že to byl první rok kdy Tesla dodávala do Evropy a Číny, takže zájemců bylo dost a dost. Zvláště když Tesla dopředu avizovala, že si zájemce o leasing budou vybírat, protože potřebujou cash.

Kdyby ten rozdíl mezi uvedeným počtem a skutečným (vámi potřebným) byl pár procent, tak bych vám možná i dal za pravdu že to tak teoreticky mohlo být, ale ne když se jedná o násobky. A nejenom proto, že by se jednalo o dluh pro LLC ve výši 7 miliard dolarů.

Obrázek uživatele runner42

Jenomže to už je nepodložený výklad. Víme například, že se struktura prodeje na US trhu vyčerpáním easy adopters nezměnila?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Nepodložený výklad je, ta vaše konspirace, že LLC si vypůjčila 7 miliard a někde sehnali 130.000 zájemců o leasing co si nebudou chtít nechat auto. Zvlášť když Tesla předem oznámila, že s leasingy budou šetřit.

Obrázek uživatele runner42

Hmmm, no nevím, ale mě ta čísla nijak ohromující, aby byla kvůli tomu nereálná, nepřijdou.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

A proto jsi tvrdil, že Tesla neprodá ani 160.000 aut :)

Viz výše.

1* * *

Obrázek uživatele runner42

Jo Musk slibuje, tak to jo :D :D :D

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil