Nový rekord: sraz 507 elektromobilů ve Stuttgartu

Jan Horčík - 11 Červen 2014

Louis Palmer, známý aktivista a propagátor elektromobility, pořádá pravidelně už několik let závod elektromobilů WAVE. Letos se mu při té příležitosti podařilo ukořistit nový rekord a skvělou fotku, když se na jednom parkovišti ve Stuttgartu sešlo rekordních 507 plně elektrických aut.auto WAVE electric přehlídka elektromobilů Stuttgart Německo

507 elektromobilů na parkovišti ve Stuttgartu (Německo)
foto: WAVE

Švýcarský Maďar, povoláním učitel, Louis Palmer se proslavil v letech 2007-2008, kdy podnikl cesty kolem světa ve svém solárním autě. Následně začal organizovat propagační jízdy (někdy označované za "závody) elektromobilů po Evropě, dnes známé jako WAVE.

Ve Stuttgartu nyní byli přítomni i komisaři z Guinessovy knihy rekordů, kteří rekordní setkání 507 elektromobilů potvrdili. Na místě se sešly jak nové elektromobily, tak rarity typu přestavěného Volkswagenu Beetle nebo Land Roveru z roku 1963.

Nový rekord překonává předchozí rekordní setkání 431 elektromobilů z dubna 2014 v Kanadě. Tam se navíc počítaly i plug-in hybridy, ve Stuttgartu ale nikoliv.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hi HI

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hello. And Bye.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

I just wanna say hi to you all

Obrázek uživatele EKOLO

Pokud by někoho zajímal průběh Rekordu 2014 ve Stuttgartu, obraťte se na nás. Byli jsme u toho, stejně jako na Wave 2014 či eToureurope 2014. Informace a zábery z těchto akcí viděli účastníci našeho , již 8. mezinárodního srazu elektrických vozidel.
Zatím co v předchozích ročnících nemohl Hybrid chybět, letos nebylo otištěno ani pozvání, ani report, který jsem panu redaktorovi zaslal.
Asi je někde něco špatně. www.elektromobily-os.cz

zde pouze pro informaci, více se dočtete u nás.
https://www.dropbox.com/sh/wdbuskse6hfwcj9/AADIcToaGOYIJkLUpdCQbyFKa

---

Jaromír Vegr - EKOLO elektromobily

Obrázek uživatele Jakub Ditrich

Sem se mrknul na distribuční parkoviště Tesly do Freemontu a mám zato, že ten Palmerův rekord zde několikanásobně překonávají :) viz: http://goo.gl/IrqZcz

Obrázek uživatele ozana

Seznam týmů
http://www.wavetrophy.com/en/wave-2014/teams/
6x Nissan Laef
5x Tesla Model S
...

---

Свободy Алексею Навальнomy!

Sprosté debily ignoruji.

Není někde seznam těch elektromobilů?Zajímalo by mě,jakých modelů bylo nejvíce..

Obrázek uživatele EKOLO

Elektromobily, které byly přihlášeny na Wave 2014 můžete vidět na propagačním letáčku, který brzy uveřejníme na našem webu. Jinak je k mání u mne, včetně dalších informací. Zajišťoval jsem nabíjecí infrastrukturu, trochu o tom tedy vím.

---

Jaromír Vegr - EKOLO elektromobily

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nejvíc bylo určitě Trabantů předělaných na olověné baterie a motorek ze stěračů.....


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station