Nový Peugeot 3008 dostane robotické řízení od nuTonomy

redakce - 04 Květen 2017

Za účelem testů v běžném provozu, s nimiž se počítá tento rok, zabuduje nuTonomy svůj software umožňující samočinné řízení a svůj systém čidel do nového SUV Peugeot 3008. auto Peugeot 3008 nuTonomy robotické auto řízení test SIngapur

Cílem nového partnerství je vyslat v budoucnu na silnice měst celého světa tisíce aut se samočinným řízením.
foto: PSA

Firma nuTonomy, významný výrobce technologicky vyspělých softwarů umožňujících samočinné řízení, a skupina PSA dnes oznámily uzavření strategického partnerství.

nuTunomy zajistí zabudování svého systému do vozu nový Peugeot 3008 za účelem otestování aut se samočinným řízením v běžném provozu v Singapuru. Nový Peugeot 3008 byl nedávno v Evropě zvolen Autem roku 2017.

V rámci úvodní fáze partnerství bude firma nuTonomy instalovat svůj software a související čidla a platformy pro výpočty do vozů Peugeot 3008, které předpřipraví týmy divize Inovace skupiny PSA.

Firma nuTonomy počítá, že montáž svého systému autonomního vozu dokončí do léta a testování v ulicích Singapuru začne v září.

Pro oba partnery znamená zabudování uvedeného systému rozhodující krok k většímu rozšíření aut se samočinným řízením. Díky tomuto partnerství bude možné analyzovat výkonnost systému i zážitek zákazníka se službou autonomní mobility na přání v městském prostředí.

Tato spolupráce posílí ambici skupiny PSA stát se preferovaným dodavatelem mobility zákazníků z celého světa, jak se uvedeno i v jejím strategickém plánu Push to Pass, který byl představen v dubnu 2016. Cílem této spolupráce, jež je součástí programu AVA („Autonomous Vehicle for All“ – Autonomní vozy pro všechny), je nabízet zcela autonomní řešení mobility na přání.

Ředitelka Business Lab skupiny PSA Anne Lalironová k tomu uvedla: „Tato spolupráce představuje výraznou etapu vedoucí ke zcela autonomním vozům, která nám umožňuje nabídnout našim zákazníkům nejrůznější řešení mobility. Jsme šťastní, že můžeme spolupracovat s týmy nuTonomy, díky čemuž je příchod vozů se samočinným řízením opět o něco konkrétnější.“

Generální ředitel a spoluzakladatel firmy nuTonomy Karl Iagnemma k tomu dodal: „Věříme, že nás naše spolupráce se skupinou PSA přibližuje k  cíli nabízet službu zcela autonomní, bezpečné a výkonné mobility na přání v prostředí městského provozu. Těšíme se, co všechno nám naše spolupráce s PSA přinese.“

Po úvodní fázi mají obě společnosti v plánu rozšířit testy aut se samočinným řízením i do dalších měst po celém světě. Business Lab a týmy divize Inovace skupiny PSA se pouští do této spolupráce s cílem pojmenovat a zhodnotit nové možnosti, zejména v oblasti mobility a digitálního vybavení.

Firma nuTonomy provedla od srpna 2016 v Singapuru několik veřejných testů věnovaných službě mobility na přání s autonomními vozy. Partnerství se skupinou PSA nyní rozšiřuje testovací flotilu vozů. Testy budou probíhat v singapurské čtvrti One-north, která byla určena po dohodě s LTA (Land Transport Authority – Úřad pro pozemní dopravu) města Singapur.

Singapur aktivně podporuje rozvoj nových řešení mobility, neboť se snaží zvládat příliv nových obyvatel a současně maximalizovat účinné využití své infrastruktury. Zakladatelé nuTonomy a LTA jsou od roku 2010 partneři v rámci výzkumu a vývoje obchodních služeb spojených s auty se samočinným řízením.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

zbytečný článek...

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A víte, co udělá nuTonomy SUV 3008, až se řidič přestane věnovat řízení...?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To samé co Tesla?

Obrázek uživatele Radovan

Takže zase jen serepetičky místo elektropohonu s pořádnou baterkou, který by se do bachraté kravky vešel jedna báseň.

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 81 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 36 tis. km (50 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, p ...


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil