Nový hybrid od Hondy je… sněhová fréza!

Jan Horčík - 08 Listopad 2011

Honda je pro automobilku Toyota hlavním soupeřem v oblasti hybridních aut. Narozdíl od Toyoty má ale průmyslový gigant Honda mnohem širší záběr. Vyrábí mimo jiné také sněhové frézy. Právě tam bude asi nejlevnějším této značky.auto Honda hybrídní sněhová fréza

Hybridní sněhová fréza je teprve začátek. V příštích pěti letech se můžeme těšit na záplavu hybridních strojů.
foto: Honda

Nová hybridní sněhová fréza Honda nese označení HS 1336i. Kombinuje benzinový motor a dva elektromotory. Benzinový motor pohání lopatky, které porcují sníh, a zároveň dobíjí baterie.

Dva malé elektromotory jsou určeny k pohonu pásů, což umožňuje benzinovému agregátu zbavit se silné zátěže a pracovat v co možná nejoptimálnějším módu. Elektromotory pak navíc fungují také jako generátory, takže při brždění frézy vracejí energii zpět do baterií.

Honda bohužel nezmiňuje kolik dokáže nová hybrirdní sněhová fréza ušetřit paliva proti těm běžným. Je ale jasné, že právě tahle oblast – specializovaná pracovní technika – skýtá s ohledem na a zavádění nových technologií obrovskou příležitost.

Například , , a další podobné stroje mohou z hybridní technologie vytěžit značné úspory. Jejich výrobci navíc budou mít k dispozici nový, originální produkt, který budou moct nabídnout za vyšší cenu proti standardnímu vybavení.

Nákup takových strojů pak jen podpoří stále rostoucí a dalších .

A nakonec otázka do pranice: Jaké zařízení poháněné hybridní technologií by se líbilo vám?

gas2.org
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Načo hybridy?? Kľudne by mohli robiť rovno čisté elektro...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

sekačka samozřejmě... obstarávám zahradu o rozloze větší než 2500 m2. Ale zase musím uznat, že technika šla dopředu a se spotřebou dolů, na nové sekačce o výkonu 6,5 koníku mám spotřebu 3/5, než na starší s polovičním výkonem. (nemám traktůrka) Jinak by mi stačily pořádné baterky do křoviňáku a místo všech dvoutaktů (pila, nůžky na živý plot, vertikutátor).

Mimochodem mi připadá, že bosch je s baterkama na tom nejlépe, mám skoro nové nůžky na trávu a na to, že tam je pidi baterka tak super výdrž... kolem hodiny, což je s rezervou na celou zahradu. :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?