Nový elektromobil MINI dorazí příští rok u příležitosti 60. narozenin značky

Jan Horčík - 10 Prosinec 2018

Rakouské Alpy už nějakou dobu brázdí prototypy nových elektromobilů MINI. Na trh mají přijít začátkem roku 2020.auto elektromobily MINI E

Nová generace elektromobilů Mini E by měla jít do výroby v listopadu 2019, prvním zákazníkům pak dorazí začátkem roku 2020.
foto: BMW

Automobilka BMW, pod kterou značka MINI patří, testovala elektromobily MINI E už od roku 2007. V USA byla auta jen k zápůjčce, ale získané zkušenosti později posloužily při vývoji klíčového modelu BMW i3.

Nová generace elektromobilů MINI electric má být jedním z prvních prémiových elektrických hatchbacků na trhu. V elektrické verzi se překvapivě objeví pouze třídveřová verze auta, pro pětidveřovou zatím údajně žádné plány neexistují.

Očekává se, že auto bude vybaveno nejnovější 42kWh baterií, která je nově dostupná také pro BMW i3. Pohánět bude elektromotor na přední nápravě, dojezd bude kolem 320 km WLTP.

Zpět na HybridPřidat komentář

Niro, Kona, nový Soul ukázali kde bude v budoucnu nejmenší baterie.
S tímhle se můžou jít zahrabat, včetně pouze 3 dveřové verze.

---

ecotaxiolomouc.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

50kWh by tomu slušelo daleko víc. V roce 2020 dat pod 50kWh být do malého auta je nesmysl. Navíc to bude stejně dráhy jako krava, ale ne jak Tesla.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nevidím důvod, aby to u nás nebylo dostupné za cenu kolem třičtvrtě milionu.
A velká baterka je pro městské auto nutná jen pro zbabělce, nebo vymleté mozky co nezvládají ani základy plánování.

Jeden důvod bych vám dal:
Mini electric od 982 800 Kč: https://www.mini.cz/cs_CZ/home.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kolem třičtvrtě milionu stojí nové, benzínové. Je to stylovka, která bude stát přes mega.

Obrázek uživatele Radovan

Mne tady spíše pod článkem překvapila reklama na to elektro. Tak na ni kliknu a hned jsem si mohl vybrat ze záplavy sračkometů různých velikostí. Elektro žádné. FAKE NEWS jak vyšitá.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.