ZAP představil elektromobil ZAP-X

Jan Horčík - 04 Únor 2007

Lotus APX

Studie ZAP-X je založena na dřívějším konceptu APX společnosti . Elektromobil ZAP-X automobilky ZAP má pohon všech čtyř kol, je vybaven elektromotorem o výkonu 644 koní a maximální rychlost je udávána jako 250 km/h. Dojezd tohoto velmi lákavého elektromobilu je pak až 560 kilometrů, přičemž dobíjení by mělo trvat pouze deset minut. Nový koncepční elektromobil je údajně prakticky připraven do výroby. Ostatně, ZAP patří k předním americkým společnostem výrábějícím elektromobily a jiná elektronické dopravní prostředky.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Verim, ze je to mozne, ale toto je temer neuveritelne.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud je to všechno pravda a budou to prodávat opravdu za 60 000$, myslím že má v Americe velkou naději na úspěch. Ačkoliv parametry znějí neuvěřitelně, je to technicky možné. U elektromotoru se efektivita a výkonnost navzájem nevylučuje. Jen nevím jestli udrží tu cenu - vysoká je jen na první pohled. Stránky výrobce


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?