V Číně jezdí první vlak na palivové články

Jan Horčík - 02 Prosinec 2010

V byl představen první vlak pro rychlodrážní využívající pohonu na . Je výsledkem spolupráce soukromé společnosti zabývající se vývojem a univerzitních výzkumníků.   
želeniční doprava - rychlodrážní tramvaj St. Louis Metrolink

Zdrojem energie pro nový stroj jsou . Ty dodávají energii pokročilému synchronnímu elektromotoru s permanentním magnetem.

Novinka má mnoho různorodých aplikací v oblasti lehké (městské) , , tramvajové dopravy a také těžebním průmyslu. Zcela nový výkonný a velmi lehký elektromotor je navíc první vlaštovkou ukazující smě vývoje čínského motorového průmyslu.

Experti věří, že úspěšné využití nového typu motoru v rychlodrážní s palivovými články povede k rozsáhlé elektrifikaci městské v celé . Zároveň půjde o propagační nástroj zvýrazňující .

People's Daily, foto: Wikipedia
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nepochybuju o vyspelosti cinskych soudruhu, ale ten obrazek se mi nejak nezda. Proc tam jsou videt sberace a trolej, kdyz je to na palivovy clanky?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Ten obrázek je čistě ilustrační, snímek lokomotivy o které je v článku řeč bohužel nebyl k dispozici.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Aj tie palivove clanky sa predsa nejako musia dobijat, ak tam naozaj su. Druha moznost je, ze sa jedna o ilustracne foto.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Odkedy sa palivové články dobíjajú cez troleje? Až dodnes som si myslel že vodíkom.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

asi by nebylo ekonomicky prilis vyhodne aby kvuli jedine tramvaji vybudovali extra drahu bez troleji...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station