Úspěch Tata Nano = dražší benzin ve světě?

Jan Horčík - 06 Únor 2008

Úspěch nejlevnějšího automobilu na světě, , by mohl podle analytiků dále zvýšit ceny benzinu po celém světě. Není to ale jen , také a další rozvojové země se svým ekonomickým boomem a rozvojem automobilismu budou vyžadovat stále větší přísun benzinu.

Chery QQ

Zhruba 2,5 miliardy lidí v obou zemích by jednoho dne mohlo jezdit až 300 miliony automobilů, což snadno trumfne i v počtu automobilů jinak vedoucí USA. Čína by měla podle očekávání zečtyřnásobit svou spotřebu poaliv pro motorová vozidla do roku 2030. Spotřeba Indie se do té doby ztrojnásobí. Prodeje osobních i nákladních vozidel však rostou i v Mexiku, Brazíli a na Středním východě.

Tata Nano

Ekologové upozorňují, že automobilový boom, zjevně kopírující ten západní, který se udál před desítkami let, dále znepříjemní život ve městech, znečistí je emisemi, zvýší hluk. Spotřeba i malých aut bude navíc výrazně vyšší kvůli zácpám. Malá, levná auta jsou navíc zjevně jen "přestupními stanicemi" k větším, pohodlnějším automobilům s vyšší spotřebou.

Zpět na HybridPřidat komentář

e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrol