Toyota připravuje Prius Combi a SUV

Jan Horčík - 16 Listopad 2009

Už delší dobu se nahlas hovoří o tom, že Toyota nechce zůstat u jediného modelu Prius a hodlá ze značky utvořit celou řadu. Oficiální místa tyto teze střídavě vyvrací a potvrzuje. Už na autosalonu v Ženevě v roce 2007 ale automobilka představila koncept Hybrid X, což bylo jakési hybridní kombi vzdáleně připomínající novou Toyotu Prius roku 2010. A bylo by hloupé nevyužít značky Prius, která pro mnoho lidí představuje synonymum hybridního auta.  
Toyota Hybrid X
Japonské noviny Yomiuri nyní hlasí, že automobilka připravuje na konec letošního roku nejen Prius Combi (angl. "wagon"), ale možná také SUV. Spekuluje se tedy nyní o tom, co se stane základem pro tyto nové modely. Možná méně luxusně vybavený Lexus RX 400h jakožto Prius SUV? A Toyota Venza jako základ pro kombi? Nic není nemožné.

Údajně se dokonce můžeme konečně dočkat lithium-iontových baterií, které Toyota dlouho odmítala z toho důvodu, že jsou příliš drahé a nespolehlivé. Přitom však na jejich výzkumu spolupracuje s Panasonicem a dost možná nám tají nějaký zásadní pokrok, kterým hodlá opět trochu přiškrtit konkurenci. Zároveň můžeme spekulovat nad tím, zda půjde o čisté hybridy, anebo dobíjecí plug-in hybridy. Ty však automobilka slibuje spíš až od roku 2012.

Green Car Advisor
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To ma dosť zaujíma, ako Toyota prišla k záveru, že lítiové akumulátory sú drahé. Už len keď si porovnám napätie NiMH článku čo je 1,2V a LiIon 3,6V tak neviem, pri rovnakej kapacite batérií je to temer tá istá cena + ak si uvedomíme, že dnešné lítiové akumulátory majú o dosť viacej cyklov...
Nehovoriac o akumulátoroch firmy A123 na báze lítium ferofosfátu, ktoré majú napätie 3,3V, čo je síce menej, ale za to sú robustné pri menej citlivom zachádzaní...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"a hodlá ze značky utvořit celou řadu" Nemá to byť opačne? Z radu Prius utvoriť osobitnú značku?

Obrázek uživatele Jan Horčík

je to otázka. vytvořit další zcela novou značku jako je třeba "lexus" je nesmírně obtížné, ztratí se tam pak značka "toyota", která je sama o sobě standardem kvality a spolehlivosti. proto by podle mého bylo mnohem výhodnější vytvořit modelovou řadu vozů Prius, podobně jako má třeba Lexus modelovou řadu SUV Lexus RX, Škoda svůj Superb a podobně.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ale v niektorom z článkov na hybrid.cz bolo písané o vytvorení osobitnej značky Prius.

Obrázek uživatele Petr Soukup

Máte pravdu, takové zvěsti se objevily a také jsme o nich psali. Nakonec se nejspíš budeme muset nechat překvapit.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.