Solární panely pro nový Prius vyrobí Kyocera

Jan Horčík - 26 Květen 2009

Už brzy se v a následně i ve zbytku světa začne prodávat nová verze . V rozšířené výbavě automobilu najdeme mimo jiné také střešní . Ty poslouží v případech, kdy bude auto zaparkované na slunci k produkci energie pro ventilační systém, který zajistí uvnitř automobilu příjemnou teplotu. Solární panely vyrobí společnost Kyocera, která patří k předním producentům nejrůznějších typů těchto zařízení. Solární panel pro Toyotu Prius se skládá z 36 solárních článků s účinností 16,5%. Maximální výkon panelu je 50 W. Původně designéři přemýšleli o tom, že by solární panel mohl rovnou nabíjet baterii. "Tenhle nápad jsme ale vzdali, protože opakované nabíjení a vybíjejí baterie by mohlo baterii škodit," prohlásil zástupce společnosti Toyota nedávno na předváděčce v Tokiu. Polykrystalické křemíkové solární články automobilka zvolila zejména kvůli jejich ceně. Celková cena solární střechy je přibližně 2000 dolarů navíc k ceně vozu.
solární střecha pro novou Toyotu Prius

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Opakované nabíjení a vybíjejí baterie by mohlo baterii škodit" ??? Co to je za dezinformaci? Vzdyt baterie hybridu nedela nic jineho, nez ze se neustale nabiji a vybiji. Pri 10ti minutove ceste mestem zaznamena desitky nabijecich a vybijecich udalosti. Co by k tomu stabilni dobijeni od slunecnich panelu mohlo pridat jeste skodliveho?. Mam dojem, ze nas pan Toyota taha za nos a skutecne duvody si nechal pro sebe.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže velký smysl to mít nebude,i tak je to zajímavé jelikož se jedná o inovaci.Vše je o Baterii až boudou dokonalé ostatní bude snadné.. např koupit si nejakou sadu na dobíjení auta kde by byli 2paneli+2vrtule asi by to stálo dost ale mít energii zadarmo by ocenil asi každý.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

2000USD za 50W? To je nějak moc předražené. Dneska průměrná 1 Wp je cca 2,3-3 EUR, což vychází na cca. 150EUR za klasický panel. I když připočteme nějakou přirážku za nestandardní rozměr, tak cena 40USD za 1 Wp je astronomická cena.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.