Slovensko má první dobíjecí stanici pro elektromobily

Jan Horčík - 03 Leden 2011

Na konci listopadu 2010 byla na sousedním oficiálně otevřena první . Stalo se tak díky společnosti Východoslovenská energetika, která má v plánu vybudovat celou síť dobíjecích stanic.   

dobíjecí stanice Slovensko Košice

První dobíjecí stanice na Slovensku se nachází na adrese Mlýnská 31, Košice, před hlavním sídlem společnosti Východoslovenská energetika. Až do poloviny roku 2011 tam mohou majitelé či plug-in hybridů dobíjet svá auta zcela zdarma.

Podle zveřejněné tiskové zprávy chce být společnost VSE lídrem elektromobility na Slovensku. Během roku 2011 hodlá vybudovat veřejné dobíjecí stanice tak, aby se dalo elektrickým autem přejet z Košic do Bratislavy.

"Předpokladem pro masivnější využívání elektřiny pro pohon aut je ekonomičnost tohoto konceptu. Z pohledu zákazníků chybí dostatečně široká nabídka cenově dostupných vozidel na trhu," píše se výstižně v tiskové zprávě VSE.

Přesto VSE věří v rozvoj elektromobility na a na toto téma bude iniciovat různé diskuse. V nejbližší době navíc firma zařadí do svého vozového parku 1-2 elektrická vozidla. Od začátku tohoto roku by se tam měl prodávat .

tisková zpráva, elektromobily.sk
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol