Rok 2030: auta řízená roboty

Jan Horčík - 22 Únor 2007

V roce 2030 má vypadat městská doprava úplně jinak než dnes. Myslí si to alespoň vědci, kteří představili svou koncepci dopravy budoucnosti na nedávném setkání Americké asociace pro pokroky ve vědě v San Franciscu.

auta budoucnosti

Auta budoucnosti budou podle nich řízena inteligentními roboty, kteří dopraví pasažéry kamkoliv, rychle, bezpečně. Podobné stroje se však budou využívat už o mnoho dříve například na bojištích, a to kolem roku 2015. Ostatně, už dnes pronikají do luxusních modelů automobilů systémy, které alespoň zčásti automatizují řízení nebo řidičům alespoň pomáhají - například s parkováním. Plně robotické systémy budou nutně následovat zanedlouho.

auta budoucnosti

Ostatně, docela nedávno běžela, možná ještě běží, v televizi velice zajímavá reklama prezentující "dokonale fungující" dopravní chaos. Abych tady ale nedělal skrytou reklamu (a hlavně proto, že už si to nepamatuju:), nebudu zmiňovat značku. Nicméně bylo hezky vidět, že jakmile se ovládání dopravy zhostí počítačem řízené systémy, může fungovat i zdánlivě nemožné.

zdroj: autobloggreen

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ja som to nevidel...prosím kto to robil chcem si to pozrieť


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station