Prius se spotřebou 2 l/100km

Petr Soukup - 11 Březen 2008

Pokud se vám zdá spotřeba u hybridní stále vysoká, nabízí řešení. Jedná se o nový rozšiřující kit, který udělá z klasického .

Prius plug-in hybrid

Kdo by si nepřál jezdit po městě se spotřebou 2 l/100km? Druhá strana mince je ovšem samotné pořízení takového rozšíření. Nejenže musí majitel nechat svůj vůz asi 4 týdny v servisu, ale ještě zaplatit v přepočtu kolem 400 tisíc korun.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ještě k Vašemu článku o plug-in Priusu. Ať jsem hledal jak chtěl, tak jsem dospěl k nabídce "předělávací" soupravy v ceně 12 000 dolarů, což je cca 180 000 Kč při kompletní výměně a zdvojení baterek. To je podstatně méně než Vámi uváděných 400 000 Kč. A což teprve 4 týdny v servisu! Video na internetu ukazuje, že to lze provést za pár hodin!
Odkud ty údaje berete?

Mezitím už náš Prius má za sebou 3 roky a 45 tisíc km. Spotřeba se drží okolo 5,2 l/100 km.
Ano, jezdíme dosti po dálnicích, ale největší výhodou pro Prius je posouvání se v zácpách. Nejenže nesmrdí - ti okolo ano - ale elektrika výrazně snižuje spotřebu, takže se díky zácpě dostanu pod 5l na 100 km v pohodě. Směšné, ne? A ještě směšnější je, že v tomto státě na ekologické auto nedostanete ani slevu na silniční dani!!!

QAD
musicpra@vol.cz
www.mici.cz

Obrázek uživatele Petr Soukup

V článku se zmiňuji o soupravě od společnosti Zap a zdroj je uveden pod textem.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol