Peugeot zavedl službu půjčování aut

Jan Horčík - 05 Srpen 2009

Americké půjčovny aut ZipCar jsou čím dál tím populárnější. Francouzský Peugeot se novým trendem inspiroval a zavedl novou službu Mu by Peugeot. Francouzská automobilka spoléhá na lidi, kteří nemají zájem pořizovat si vlastní auto, nebo i skútr či kolo, případně na ty, kteří jej právě nemají k dispozici a potřebují si některý z dopravních prostředků na čas vypůjčit.
Mu by Peugeot - půjčování aut, skútrů či kol
Služba funguje podobně jako dobíjení telefonů - po registraci na stránkách mu.peugeot.fr získáte speciální kartu na kterou můžete dobíjet kredity. Tyhle kredity pak můžete utratit za půjčení jízdních kol, skútrů, automobilů jako Peugeot 207 CC, 308 CC, Coupé 407, Peugeot 3008, užitkových automobilů nebo přílušenství jako jsou třeba GPS navigace. Navíc si můžete přes telefon rezervovat lístek na vlak, hotelový pokoj nebo zorganizovat cestu. K dispozici jsou také lekce ekologického způsobu řízení auta.
Mu by Peugeot - půjčování aut, skútrů či kol
Služba prozatím funguje ve městech Brest, Lyons, Nantes a Rennes, nicméně Peugeot by ji do roku 2011 rád zavedl v devíti evropských zemích. Zda se Peugeotu podaří dosáhnout alespoň takového uživatelského komfortu jako v případě ZipCaru je otázka (rezervace přes iPhone, vyhledávání přes GPS). Skutečnost, že i výrobce automobilů se začíná zajímat o koncept půjčování automobilů je však nanejvýš inspirující.

theautochannel
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vynikající! Já bych to bral, protože auto potřebuji jenom občas když jedu někam dál a kupovat si ho kvůli pár jízdám by nemělo smysl.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

presne tak, rezie ktera je stim spojena je vyrazni vyssi (rezervace, lokace vozidel, bezpecnost...) nez napriklad v autopujcovne takze ty auta se tam daji pujcit levneji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Doporučuji využít klasickou půjčovnu aut, které existují už dnes. Toto není nic převratného, co by vám najednou umožnilo půjčovat si auto, ani to není řádově levnější (podle miničíslíček v obrázku bych spíš řekl, že je to dost drahé).

Obrázek uživatele Jan Horčík

pravda, Peugeot nasadil ceny velmi vysoko

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.