Nová plnící CNG stanice ve Středočeském kraji v Milovicích

Jan Horčík - 22 Leden 2009

Plnicích stanic CNG stále přibývá. Dne 23. ledna v 11 hodin bude slavnostně otevřena plnicí stanice v Milovicích, Armádní ulice 863. V současné době je jich v České republice 18. Letos by se mělo otevřít 14 nových CNG stanic - v Havířově, Třebíči, Semilech, Plzni, Liberci, České Lípě, na D1 u Humpolce, Brně, Trutnově a v Pardubicích. Další 3 stanice CNG budou zprovozněny v Praze nejpozději ke konci března tohoto roku – ve Vysočanech, Modřanské ulici a na Evropské třídě v Ruzyni. Na další období jsou naplánovány další stanice – např. v Kladně, Lounech, Nymburku, Opavě, Břeclavi, Valašském Meziříčí, Písku, Jindřichově Hradci, Jihlavě, Vysokém Mýtě, Olomouci, Chebu a další.
Zemní plyn - Milovice - plnící stanice
„Nová plnicí stanice v Milovicích byla postavena jako investice firmy Pavel Švestka, s.r.o. pro zásobování vlastní flotily osobních aut a autobusů, ale bude zároveň provozována jako veřejná plnicí stanice. V této lokalitě byl velký zájem o plničku CNG a jsme rádi, že investor zvolil technologii firmy ASPRO, kterou v České republice zastupujeme. Na světě pracuje více než 3200 kompresorů této značky, v České republice jde o první instalaci, ale věříme, že je to první z řady dalších,“ říká Pavel Chmátal ze společnosti TVAJA CNG, která plnicí stanici realizovala s partnery Vítkovice Cylinders a.s. a AQUACENTRUM Praha s r.o.

Zástupce investora, firmy Pavel Švestka s.r.o. a ředitel střediska Milovice Pavel Obšivač k otevření stanice uvádí: „ Celým projektem sledujeme nejen zlepšení ekonomiky provozu našeho vozového parku v Milovicích, ale zejména šetření životního prostředí v Milovicích a okolí, protože jak známo výfukové zplodiny aut poháněných zemním plynem obsahují mnohem méně škodlivin než výfukové plyny benzínových a naftových motorů. Chceme být příkladem pro další firmy v okolí a vycházíme jim vstříc, protože naše stanice bude otevřena 24 hodin denně i pro veřejnost.“ Také domácí plničky jsou perfektní volbou pro tankování soukromých vozidel nebo malých vozových parků. Tankovat můžete přes noc nebo kdykoliv, když Vaše vozidlo nepoužíváte a to přímo ve vlastní garáži nebo na pozemku. Provoz vozidla na stlačený zemní plyn (CNG) je nejen ekonomický, ale i nejlevnější a nejbezpečnější. Vozidlo na CNG je asi o deset procent dražší, investice je ale návratná po ujetí asi 40 000 kilometrů. V současné době jezdí na světě již 9,5 mil. vozidel CNG.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nemusí být náhodou ta domácí plnička také ještě zapojena do zásuvky? Jestli jo, tak se doma vlastně točí jak plynoměr, tak i elektroměr?! Kde je tedy ta velká levnota???

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

I prdlajz, ty plnicky maji prikon do 300w,nezapomente ze vykon domacich plnicek je kolem 4m3/h tj. 2,8kg/h. Auto s 80l nadrzi pojme asi 13kg CNG tj. 4,5hodiny plneni. Za 4,5hod. plnicka spotrebuje 1,35kWh coz je asi 6,-
Tady je problem jinde, cena takove plnicky je 135.000,- (neunosna cena)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?