Konečně efektivní nezávadný zdroj vodíku?

Jan Horčík - 20 Listopad 2007

Vodík jako palivo dosud bojuje se dvěma zásadními překážkami. Představuje nejčistší, ale zároveň nejobtížněji vyrobitelné a skladovatelné palivo. První problém, zdá se, by mohl být konečně vyřešen. Výzkumník Bruce Logan přišel na to, jak vodík produkovat pomocí speciálních bakterií z biomasy. Tento proces je velice efektivní a snadno by se dal přizpůsobit pro masovou výrobu vodíku.

Mikrobní elektrolytické články (MEC)

Navíc lze takto vodík připravovat de-facto z jakéhokoliv biologického odpadu, třeba z posekané trávy. A účinnost se, s malým elektrickým "popíchnutím", pohybuje až kolem 80%. Tomu nemůže konkurovat žádná jiná výrobní technologie. Budoucnost by tedy mohla vypadat tak, že palivové články by byly plné biologického odpadu, který by bakterie zpracovaly na vodík a ten by poháněl potřebná zařízení. Mikrobní elektrolytické články (MEC) by mohly představovat světlou budoucnost světa alternativních paliv.

zdroj: dailytech

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Našel by se způsob jak trvale získávat vodík z vesmíru?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Nic není nemožné :).

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?