Koenigsegg CCXR - květinový sporťák s výkonem 1000 koní

Jan Horčík - 09 Březen 2008

Když bylo Christianu von Koenigseggovi 21 let, usmyslel si, že bude vyrábět auta. Nádherná, sportovní, supersilná auta. Založil švédskou automobilku Koenigsegg Automotive a stvořil sporťák Koenigsegg CCX. Ten dosahoval rychlosti téměř 400 km/h při výkonu 1020 koní. Jenže Christian von Koenigsegg není žádný zabedněnec a dobře ví, že supersportovní automobily nejsou právě kompatibilní se současným světovým problémem v podobě globálního oteplování. Upravil proto svůj klenot na verzi poháněnou biopalivem.

Koenigsegg CCXR

Koenigsegg CCXR má ještě vyšší výkon než původní model, a to díky vyššímu oktanovému číslu bioetanolu (co to je?) E85. Ten je spalován v dvojitě přeplňovaném osmiválcovém 4,7l motoru a jeho výkon je přes 760 kW (zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2s). To už je slušná lokomotiva - navíc se spotřebou 17 l/100 km. Jen škoda, že jezdec pořadu Top Gear nedávno jediný exemplář biopalivem poháněného modelu Koenigsegg CCXR prostě a jednoduše naboural.

Koenigsegg CCXR

zdroj: puregreencars

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.