Ford přidá Start-Stop systém do konvenčních vozidel

Ivo Hradil - 03 Leden 2011

Technologie se již stala standardní funkcí v mnoha hybridních elektrických vozidlech včetně a Escape Hybrid. Ford nyní oznámil, že bude od roku implementovat Auto-Start-Stop systém i do běžných automobilů typu crossover a SUV.   
Ford Auto Start Stop

Systém Start-Stop přináší motoristům pohybujících se převážně v městském provozu prokazatelnou finanční a navíc se sníží i emise výfukových plynů. Jedná se o technologii, která vypne motor pokaždé, když automobil zastaví (např. v dopravní zácpě či na semaforech).

Systém, který používá 12V posílení automobilové a modernizovaný startér, nevyžaduje žádné změny v chování řidičů. Motor se restartuje v okamžiku, kdy řidičova noha opustí brzdový pedál. Součástí systému je světlo na palubní desce indikující vypnutí motoru a také speciální tachometr ukazující střelkou na zeleně označené pole.

Podle jeho nový patentovaný Auto-Start-Stop systém pro benzínové motory bude většině řidičů nejméně o 4 % a také samozřejmě eliminuje vznik emisí na nulu v případě, kdy auto stojí.

Globální zavádění systému do i motorů již v Evropě probíhá v modelech a Mondeo. V současné době se zahajuje integrace systému i do modelů , a C-Max Grand. Nicméně v Severní Americe bude Auto-Start-Stop systém debutovat v roce 2012 v autech vybavených benzínovými motory s manuální i automatickou převodovkou.

Poznamenejme však, že Ford není první automobilkou, která se rozhodla touto technologií obohacovat konvenční vozidla. V posledních letech byly podobné systémy zavedeny i ve vozech jako , Citroën C3 a v také různých modelech automobilek , , , a dalších.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"Technologie Start-Stop se již stala standardní funkcí v mnoha hybridních a elektrických vozidlech" - to by som chcel vidieť ako sa dá urobiť elektromobil s bežiacim motorom, keď auto stojí :-)

Obrázek uživatele Ivo Hradil

Děkuji za upozornění, máte samozřejmě pravdu. Nějak se mi tam zamotalo jedno písmenko. Informuji administrátora s žádosti o nápravu.

S pozdravem Ivo Hradil


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?