Ford přemýšlí o plug-in hybridu

Jan Horčík - 18 Leden 2007

Ford Motor Company

Americká automobilka Ford nepatří právě k průkopníkům alternativních pohonů. Přesto už má několik hybridních automobilů na americkém trhu, jmenovitě například Escape/Mariner/Tribute, a chystá model Fusion na rok 2008.
Nancy Gioia, ředitelka hybridního vývojového programu automobilky Ford, nicméně nedávno dala světu vědět, že přemýšlejí také o vývoji nového plug-in hybridu, tedy "hybridu do zásuvky". Největším problémem je ovšem, jako obvykle, baterie. Ceny pokročilých lithium-iontových baterií jsou totiž stále příliš vysoké.
Mluvčí automobilky Ford potvrdil, že testování různých druhů hybridních automobilů a konfigurací postavených na systému HyDrive probíhá už delší dobu. Dokud se ovšem nenajde cenově přijatelná a dostatečně "výkonná" baterie, nechystá Ford produkci v masovém měřítku.
Na druhou stranu, jakmile se něco takového podaří (a nemusí to dlouho trvat), mohly by se tak hybridní automobily konečně stát něčím víc než jen luxusním zbožím pro zanícené ekology. Ostatně, byla to právě automobilka Ford, která de-facto stála u zrodu automobilismu se svým modelem T. Přijde na svět i "model H"?
Zdroj: autobloggreen

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jde jen o penize jako vsude. Skoda!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No s tema bateriama je to tak trosku nejapne PR nebo spis "damage control" nekterych automobilek.

Trakcni NiMh by melo v masove produkci normalni cenu. Dnes trackni lithium je ve vetsich objemech za $.4/Wh. Cili "nadrz" do bezneho vozu na 150.000km by stala o neco mene nez normalni benzin. Pokud by slo o skutecne masovou vyrobu byla by cena jeste nizsi.

Takze to co hlasaji automobilky berte vzdy s rezervou, ze elektromoily umi dokazali v 90letech napr.: GM EV-1, Ford EV Ranger, Toyota Rav 4 za ty nejzdarilejsi.

Jediny duvod proc je nevyrabi je, ze nevlastni technologie patenty a stali by se tak jen montazni linkou s velice malou marzi.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil