Elektrický skútr Volta G/T s maximálkou 280 km/h

Petr Soukup - 13 Květen 2008

Na Internetu se objevily zvěsti o novém elektrickém skútru od EVC, který by měl dosáhnout závratné maximální rychlosti 175 mil za hodinu, což odpovídá hodnotě v titulku článku. Senzace se šíří rychle, ale zřejmě se jedná o nedorozumění. Údaj o rychlosti byl zmíněn v rozhovoru, kde si s největší pravděpodobností popletl ředitel EVC Bill Kent jednotky a namísto kilometrů uvedl míle.

Skútr Volta G/T

V technických specifikacích skútru je u nejsilnější 21kW verze hodnota 110 mph, po přepočtu tedy 177 kilometrů v hodině. Ani za takovou rychlost se však Volta G/T nemusí stydět a překonává s rezervou konkurenční Vectrix. Tedy alespoň na papíře.
Snad se časem o parametrech skútru přesvědčíme sami v testu. První by se totiž v USA měly prodávat již v létě a cena nejslabší (8 kW) z šesti verzí by měla startovat na v přepočtu 130 000 Kč pro americký trh.

zdroj: EVC, autobloggreen.com

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

doufejme ze inzenyri takovi debilove nebudou..


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?