Druhá generace elektromobilu smart ED půjde do výroby

Jan Horčík - 26 Srpen 2009

Daimler ohlásil příjemnou novinu, že elektromobil smart ED se ve své druhé generaci začne vyrábět už letos v polovině listopadu v továrně Hambach ve Francii. První várka vyrobených elektrických smartíků půjde jako testovací flotila do velkých evropských měst (Berlín - projekt e-mobility ve spolupráci s RWE, dále pak Paříž, Řím, Milán, Madrid, Pisa), od roku 2012 si je pak bude moct koupit kdokoliv.
Smart ED
Dojezd elektromobilu je 115 km, kteroužto energii auto vycucává ze 14kWh baterie made in Tesla Motors. Motor o výkonu 30 kW dokáže nabídnout kroutivý moment 120 Nm a zrychlit z 0 na 100 km/h během 6,5 sekundy. Druhá generace smart ed dostala navíc také zelenější barvy karoserie, jak si můžete prohlédnout v galerii.

Smart ED Smart ED Smart ED
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jak je to s provozem v zime? Predstavuji si jak prichazim do auta v -10 stupnich, sedam, poustm topeni - bud mi to vyrazne zkrati dojezd na baterii nebo si necham namontovat nezavisle benzinove topeni. Taky, jak nizke teploty ovlivnuji provoz el auta?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zaujimala by ma cena toho auta...?!

Obrázek uživatele Jan Horčík

Oficiálně zatím cenu neznáme, očekává se kolem 25 - 30 000 dolarů, tedy do 600 000 Kč v hrubém přepočtu.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?