Detroit 2009: Lexus HS250h, světově první luxusní hybrid

Jan Horčík - 15 Leden 2009

Toyota, resp. její značka Lexus, na Detroitském autosalonu představila nejen novou generaci hybridu Toyota Prius, svůj nový malý elektromobil Toyota FT-EV, ale také první dedikovaný luxusní hybrid nesoucí označení Lexus HS250h. Jde o čtyřmístný sedan sdílející mnoho komponent právě s novým Priusem. Opět jej pohání Hybrid Synergy Drive, tentokrát s celkovým výkonem 187 koní - skládá se z elektromotoru a také 2,4l čtyřválce. Jde o první luxusní hybridní automobil na světě, který je od začátku projektován jako hybrid (nevychází tedy z nějakého původně klasicky poháněného modelu jako předchozí vozy Lexus). Aerodynamický koefient odporu vzduchu nového sedanu je pouze 0,27. Stejně jako nový Prius, také tento Lexus využívá nového "ekologického plastiku" pro některou svou vnitřní výbavu. V USA se novinka začne prodávat koncem letošního léta. Toyota chce ročně prodat kolem 30 až 35 000 kusů, cena zatím nebyla oznámena.
hybridní automobil Lexus HS250h
hybridní automobil Lexus HS250h
hybridní automobil Lexus HS250h
hybridní automobil Lexus HS250h
hybridní automobil Lexus HS250h

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No, nevím, proč se domníváte, že se jedná o nový model. Vychází z řady IS a Toyota už rozhodla, že v Evropě se prodávat nebude, protože se tu prodává dieslový IS220d, tak zřejmě kvůli evropským limitům na CO2 již tady nebude prodávat ve skutečnosti čistší vůz než je chrochták.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol