Chrysler: polovina prodaných aut v roce 2020 bude elektrických

Jan Horčík - 02 Říjen 2008

Chrysler logo

Americká automobilka Chrysler aktuálně představila tři elektrické vozy, z nichž první se má na americký trh dostat už v roce 2010. Evropě se poštěstí o něco později. Dodge EV, Jeep EV i Chrysler EV představují konkurenci pro Chevy Volt, Toyotu Prius, Hondu Insight a plejádu dalších hybridních/elektrických vozů, které se chystají přifrčet na trh během následujících let. A právě stále se rozšiřující nabídka spolu s rostoucími cenami pohonných hmot je nejspíš důvodem, proč výkonný vice prezident společnosti Chrysler Frank Klegon prohlásil, že v roce 2020 už bude 50% všech aut prodaných v USA elektrických. Tedy nikoliv pouze elektromobilů, ale například i hybridů nebo jiných typů aut doplněných elektrickým pohonem. Zvládnout něco takového během jedin dekády je určitě zajímavá výzva.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V roce 2020 se budou prodávat a kupovat pouze elektromobily.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No tak růžově bych to neviděl.Nebude pro ně dost štávy.To bude obrovský nárust spotřeby elektřiny a kde ji vezneme?

Obrázek uživatele Jan Horčík

třeba z obnovitelných zdrojů energie v kombinaci s jadernou energetikou? :)

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No, obávam sa, že to nebude stačiť. Počítaj chvíľku so mnou: Dajme tomu, že vymeníme všetky spaľovacie motory za elektrické a že čoskoro budeme musieť živiť 1 miliardu el. motorov. Dajme tomu, že v priemere najazdí jeden takýto motor/auto 40km/deň. Spotreba (momentálne) je cca 10 KWh/100Km, čo nám dáva 4 KWh/auto/deň. 1 miliarda x 4 KWh... A to sme ešte nezapočítali straty počas prenosu el. energie a straty pri skladovaní v batérii. Podľa mňa to bude dosť veľký problém... Ale možno som len zadal zlé vstupné údaje. Múdrejší, opravte ma :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Škoda, že jste to nedopočítal, protože zrovna čísla, která jste si zvolil (vymyslel?) nijak katastrofální nejsou - pokud by se 4,5 milionu aut s tou vaší spotřebou nabíjelo v noci během 10 hodin, stačil by na to jeden Temelín. A vyřešit dopravu v celé republice jednou jadernou elektrárnou by bylo rozhodně výborné.
Nicméně to bohužel jen ukazuje, že vaše čísla jsou mimo realitu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hm, ďakujem za doplnenie. Teraz sa na to pozerám optimistickejšie


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?