Chcete dotaci € 5000?

Petr Soukup - 28 Únor 2008

Zřejmě nejjednodušším způsobem je přestěhovat se do Francie a pořídit si vůz s emisemi nižšími než 60 g CO2/km. Již v minulosti jsme informovali o francouzském systému poplatků a dotací, který platí od začátku roku 2008.

Paříž

Na straně poplatků se nic nezměnilo. Stále platí, že vozidlo s emisemi oxidu uhličitého vyššími než 250 g/km je zatíženo poplatkem € 2600. Maximální dotace však narostla pětinásobně.

Ze stávajících € 1000 pro vozy s emisemi nižšími než 100 g/km nyní činí až € 5000 pro skupinu s emisemi nepřesahujícími 60 g/km.
Pokud navíc majitel staršího vozu zvolí cestu ekologické likvidace namísto prodeje, dosáhne na další dotaci.

Rozumné, nemyslíte?

aboutmyplanet.com
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Za kolik let (spíš desetiletí) tohle pochopí i u nás? lidi si přece nekoupí něco co je o mnoho dražší oproti srovnatelnému jen proto, že je to šetrnější k přírodě..logicky je nutné podpořit takové snahy..ne házet klacky pod nohy..

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mně přijde nesmysl, že výše poviného ručení závisí na obsahu motoru. Nebylo by rozumnější určovat cenu podle emisí?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Např. v Británii se řeší pojistka ne podle objemu motoru ale podle jeho výkonu, stáří auta, stáří řidiče, atd. to je taky zajímavá cesta.. taková Mazda RX-8 ta má malý objem ale výkon je vcelku velký..a emise řekl bych taky nebudou valné :)proč nevyužít ověřený způsob např. ten britský, ale naši politici by museli i použít mozek a ne jen krást

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zrovna Mazda není vhodný příklad, protože na to naši "moudří" zákonodárci mysleli a stanovili koeficient pro Wankelovy motory, kterým se objem vynásobí, aby jejich majitelé platili také vysoké povinné ručení...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To byl jen nástřel s tou mazdou ..náš systém je podle mě absolutně mimo.. je potřeba zavádět jiná kritéria .. a proč nezvýhodnit auta s nižšími emisemi..jsem pro


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.