Cadillac Converj - Voltův sourozenec

Jan Horčík - 19 Leden 2009

Chevy Volt už se pomau připravuje na své uvedení na trh, General Motors ale na Detroitském autosalonu vysypali z rukávu ještě jednou překvapení. Je jím koncept sportovního automobilu Cadillac Converj, který staví na stejném podvozku a pohonném systému jako Volt. Dokáže ujet 64 km pouze na baterie, jakmile ty jsou vyplýtvány, zapojuje se do hry malý spalovací motor, který zvyšuje dojezd až na 640 km. Ze všeho nejvíc Cadillac Converj připomíná původní studie Chevy Voltu. General Motors nejspíš využijí technologii ze svého "záchranného kruhu" takřka pro všechny nové automobily, což je jedině dobře.
Cadillac Converj
Cadillac Converj
Cadillac Converj
Cadillac Converj

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky můžete prozradit elektrickou spotřebu energie při nabíjení, která paradoxně není moc vysoká
A spotřebu na 100km, která je údajně u takových modelů mezi 2-5 litry. Těžko k uvěření co? :D
Kdyby světová ekonomika neupadla do recese, tak by se tyto modely na svět asi nikdy nedostaly.

Jinak se mi opravdu líbí interiér, který připomíná kosmickou loď :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Škoda že většina konceptů nakonec nejde do výroby. Toto vypada skutečne moc dobře. Jo a nevím proč GM nepřipraví i SUV na podobné platformě, to by mělo v USA smysl. Američan co vlastní Chevy Suburban rozhodně nepřesedla do ¨maličkého¨ Voltu.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.