Autosalon IAA Frankfurt 2009: elektromobil od Volkswagenu

Jan Horčík - 14 Září 2009

Podle německého magazínu Stern, který vyzpovídal hlavu vývoje automobilky Volkswagen Ulricha Hackenberga, se už v roce 2013 dočkáme malosériové výroby prvního elektromobilu této značky. S výkonem 81 až 90 koní a dojezdem mezi 100 km a 200 km půjde o ideální auto do města.
Volkswagen - automobil se spotřebou 1 l na 100 km
Naživo by se elektrické auto od VW mělo předvést na autosalonu IAA Frankurt 2009 už za pár dnů. Půjde o upravenou verzi konceptu mikroauta Volkswagen Up! Kromě něj VW předvede také nejnovější verzi svého auta se spotřebou 1 l/100 km. Ve skutečnosti má však mít spotřebu 1,49/100 km.

Tentokrát bude "jednička" vyrobena z klasičtějších materiál, o pohon se postará dvouválcový diesel o výkonu 36 koní plus částečně hybridní systém pohonu. Řidič a pasažér sedí za sebou. Celková hmotnost unikátního auta je asi 500 kg. V minulosti se Volkswagen dušoval, že tahle kára by mohla být na trhu už v roce 2010. Uvidíme co nám poví letos ve Frankfurtu.

stern, autobild via autobloggreen, foto: AutoBild
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nebyť tej koncepcie sedadiel, tak sa to vážne podobá na GM EV1 z roku 96!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Snim ci bdim? Deja vu? USA, 1996, General Motors EV1? :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

V tomhle případě jde však o ten zmíněný dieselový technický zázrak se spotřebou 1 l/100 km. Jistá podobnost tam ovšem bezesporu je, viz. obrázky GM EV1

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jj - me slo hlavne o ten design. :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Něco podobného dělají například v JetCar.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station