Nové Audi e-Quattro nabídne elektrický pohon všech čtyř kol

Jan Horčík - 03 Únor 2015

Audi se stal jedním z prvních autovýrobců, který začal do svých aut montovat pohon obou náprav. Slavné Audi quattro má dodnes světový zvuk. Audi však už několik let pracuje na novém systému e-quattro.auto Audi e-quattro

Audi představilo nový systém Audi e-quattro už v roce 2011
foto: Audi

Už v srpnu 2011 jsme informovali o tom, že v roce 2014 by se mohl objevit Audi A4 plug-in hybrid. Pak ticho po pěšině. Až v posledích měsících přicházejí zprávy, že pátá generace Audi A4 by se měla objevit už tento rok a dostane jako první do vínku inovované e-quattro.

Nový systém sestává ze tří motorů - hlavního fosilního agregátu (292 koní pro nejvyšší verze) a dvou elektromotorů. Menší o výkonu 54 koní je integrovaný v převodovce, větší o výkonu 116 koní pohání zadní nápravu. Nejvyšší kombinovaný výkon by měl dosáhnout přes 300 kW, přes 400 koní.

Vozy Audi vybavené systémem e-quattro tedy prakticky budou plné hybridy schopné jet pouze na elektřinu, případně na kombinaci všech pohonů. Prvním autem, které tento pohon dostane bude právě pátá generace Audi A4, která se nejspíš objeví letos na autosalonu v Ženevě. Dalším modelem pak bude kupé-crossover Audi TTQ chystané na rok 2017.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

apropo, poznate ten pribeh, ked dojcland top inzinierici automobilky v usa s udivom skumali how to ten parny automobil funguje ? nic nevedia. co vedeli pokapali, nove ksichy zo skuuly maju pomyleny pohlad na seba a je to katastrooooofa.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To by ma teda sakra zaujimalo, co na tom "několik let" tolko skumaju ? Poslem moment do kolesa podla +-radius alebo necham 20% pasivnu volu ako ma napriklad sada na motorky pre pohon predneho kolesa cez olejovy alebo vzduchovy prevod. Ked chcem byt Advancet frcnem snimac na koleso ci ma zamysel do neho davat plny lebo preklzuje. Hotove.
Najrozumnejsia je pasivna vola, nahrada za difo.


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.