Nová Toyota Yaris - výroba zahájena

Jan Horčík - 15 Červenec 2011

První nová třetí generace sjela z montážní linky ve výrobním závodu ve francouzském Valenciennes. Nový Yaris v bílé barvě se zážehovým motorem 1,0 l VVT-i byl prvním vyrobeným kusem nové generace této modelové řady značky Toyota ve výrobním programu francouzského závodu TMMF.   
auto výroba Toyota Yaris zahájena
foto: Toyota

Didier Leroy, prezident a CEO Toyota Motor Europe, při této slavnostní příležitosti uvedl: „Nový Yaris urychlí náš rozvoj a pomůže značce Toyota využít svůj potenciál na evropských trzích – jsem přesvědčen o tom, že v příštích dvou až třech letech bychom měli v Evropě prodávat nejméně milion vozů ročně.“
Toyota má v plánu prodávat každoročně na evropských trzích na 200 tisíc vozů s modelovým označením Yaris.

Model Toyota Yaris se na evropských trzích objevil poprvé již v roce 1999. Jeho pozdější generace stavěly na již proslulé koncepci kompaktních vnějších rozměrů při zachování prostorného interiéru, a tak se tomuto úspěšnému modelu začalo velmi rychle přezdívat „malý génius“. Třetí generace této koncepce zdědila promyšlený návrh karoserie předchůdců, avšak exteriér je nyní dynamičtější a elegantnější.

Toyota Yaris nyní zákazníkům nabídne ještě vyšší míru praktičnosti a inovací. Základem koncepce interiéru je kabina s orientací na řidiče, především s důrazem na ergonomii jeho polohy za volantem a rovněž použití materiálů příjemnějších na dotek s ohledem na vyšší vnímanou kvalitu interiéru. Nový Yaris též vykazuje vyšší inteligenci díky revolučnímu palubnímu systému Toyota Touch™ s multimediálními a navigačními funkcemi.

Prezident TMMF Makoto Sano uvedl: „Na nový Yaris jsem velice pyšný. Zástupci TMMF již od samotného spuštění tohoto projektu vykazovali nejvyšší míru zasazení, abychom zákazníkům nabídli vůz s nejvyšší možnou úrovní kvality a navázali na úspěšné evropské tažení modelu Yaris, a přispěli tak k optimistické budoucnosti TMMF.“

V bude nová Toyota Yaris třetí generace představena v říjnu letošního roku. Už příští rok se ale i k nám dostane také , tedy hybridní verze Yarisu. Po modelu půjde o další model doplněný o hybridní pohon .

Jen v příštím roce ale na českém trhu mají objevit hned tři novinky značky Toyota - , zmíněný a také hybridní kombík .

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.