Nizozemsko: království plug-in hybridů

Jan Horčík - 05 Prosinec 2013

Vypadá to, že po Norsku se do klubu elektromobilně zaujatých zemí řítí také Nizozemsko. Obě země mají společné to, že patří mezi nejbohatší v Evropě. A navíc i skutečnost, že na elektromobily a plug-in hybridy nabízejí výhodné dotace.auto Volvo V60 PHEV

Plug-in hybrid Volvo V60
foto: Volvo

Zatímco v Norsku mají více než 10% tržní podíl elektromobily, v Nizozemsku v listopadu 2013 tuto hranici poprvé překročily plug-in hybridy. Překvapivě nejprodávanějším byla čerstvě dovezená novinka z Japonska: Mitsubishi Outlander s 2766 kusy (6,8% tržní podíl).

Toto číslo ale zahrnuje jak fosilní, tak plug-in hybridní verze. Podle nizozemských médií ale z toho plug-in hybridní verze čítá více než 2600 kusů. Podobný problém je u dalšího premianta, totiž modelu Volvo V60. Toho se celkem prodalo 1253 kusů (3,1% podíl) a přes 1100 z toho je údajně plug-in hybridní verze.

Elektromobil Tesla Model S si za listopad 2013 v Nizozemsku připsal 408 prodaných kusů, plug-in hybrid Opel Ampera pak 319, elektromobil Renault Zoe má 62, Nissan Leaf pak 53 a nový BMW i3 začíná na 26 kusech. Celkově se tedy v Nizozemsku v listopadu 2013 prodalo přes 4500 aut do zásuvky.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Video z youtube.Obsahující zdělení českých vládních zastupcú.
Brusel opět diktuje Česku. Chce tisíce "dobíječek" pro elektromobily
http://www.youtube.com/watch?v=2COiFakDEU8
Oldřich Vlasák, poslanec EP na téma: Elektromobily
http://www.youtube.com/watch?v=unjHXwOlFxM

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Taky bych asi mlel takové ho... pokud by část mého platu tvořily nemalé náhrady na benzín.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jeslti to dobře chápu (poslední dva články), děje se právě to co většina místních čtenářů přepovídala.

Evropské automobilky strácejí trh ve velkém a jaksi nejsou schopny (kromě drobtů frantíků) jakkoliv reagovat...

Jooo, jak si lidi zvyknou na "myšlenku", že hybrid nebo čistý elektromobil není nikdy z evropy(pokud tam není montován japoncem) pak bude pozdě či velice drahé(tím mýslím o hodně víc než kdyby dinomanagmant nespalo) získavat nějaký podíl na trhu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jo, jo
youtube.com/watch?v=l1vSeLu2wcE


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station