Nissan začíná s předprodejem baterií pro domácnosti v Evropě

redakce - 06 Prosinec 2016

Nissan uspořádal druhou akci Nissan Futures zaměřenou na technologie autonomního řízení, umělou inteligenci a budoucnost připojených vozidel. Oznámil také dostupnost domácích úložišť xStorage.auto domácí úložiště elektřiny Nissan xStorage HOME

Domácí úložiště elektřiny xStorage Home
foto: Nissan

Nabídka jednotek domácích úložišť elektřiny xStorage HOME, které dávají udržitelný „nový život“ bateriím elektromobilů Nissan poté, co skončí jejich první život ve vozidle, začíná na ceně 3 500 eur (bez DPH a instalace) za jednotku s kapacitou 3,5 kWh, přičemž jednotka s kapacitou 6 kWh stojí 3 900 eur.

Jednotky s novými bateriemi stojí od 5 000 eur do 5 571 eur za jednotku s nejvyšší kapacitou a přicházejí s prodlouženou desetiletou zárukou. Očekávaný prodej má přesáhnout 100 000 jednotek xStorage HOME během následujících pěti let.

Prezentační akce Nissan Futures, doplněná o sérii zásadních oznámení, navazuje na firemní strategii Inteligentní mobility. Automobilka odhaluje své plány budoucnosti technologií Intelligent Power, Intelligent Driving a Intelligent Integration.

Vizí Inteligentní mobility si Nissan klade za cíl dosáhnout nulových emisí a nulového počtu smrtelných nehod. Tato vize směřuje utváření portfolia výrobků a technologií Nissan a určuje styl rozhodování o tom, jak mají být automobily poháněny, ovládány a jaké bude jejich místo ve fungování společnosti.

Nissan představil několik oznámení týkajících se autonomního řízení a technologií baterií nové generace. Patří k nim:

  • Představení zprávy Freeing the Road: Shaping the future for autonomous vehicles, nejkomplexnější evropské zprávy zkoumající postoje zákazníků a vládních politik k technologiím autonomního řízení.

    Tato zpráva, vypracovaná think-tankem Policy Network a doplněná rozsáhlým spotřebitelským průzkumem 6 000 respondentů v šesti evropských zemích, osvětluje, co je zapotřebí k vytvoření společenského a legislativního prostředí, které by umožnilo rozvoj této nové technologie.

  • Rozšíření portfolia řešení xStorage HOME společností Nissan a Eaton pro ukládání energie pro domácnosti na šest produktů. Systém xStorage HOME, představený letos v květnu, dává zákazníkům větší kontrolu nad tím, jak a kdy energii ve svých domácnostech spotřebovávají.

    Toto oznámení přichází společně se zahájením předprodeje zařízení xStorage HOME v Německu, Norsku a Spojeném království. Další země Evropy budou následovat v dalších měsících.

  • Uvedení komerčního řešení ukládání energie xStorage Buildings společností Nissan a Eaton na trh, které bude v rámci významného desetiletého kontraktu napájet světoznámý stadion Amsterdam ArenA.

    S použitím ekvivalentu 280 bateriových sestav elektromobilu Nissan Leaf bude tento největší systém ukládání energie v Evropě zajišťovat záložní napájení při velkých akcích na tomto stadionu s kapacitou 55 000 diváků.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Přátelé a kamarádi, kde berete info, že jde o second life???
V článku se píše o nových bateriích.

Hned prvni odstavec pod obrazkem je o pouzitych, druhy o novych...

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Jety Leaf s baterkou 24kWh se da koupit za 12.000 €. To je vyhodnejsi nez ty jejich second life baterky. A nahradni Leaf je jako bonus.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

fakt za tyhle peníze? Sleduji to, ale zatím jsem nic neviděl. Kde?

Treba tady:
Nissan Leaf

To je otazka, ja myslim, ze to v konecnem souctu az takovy rozdil nebude...

24kWh v "second life" baterkach mam za E16k (4*E4k) za hotovy produkt. Za tu cenu budou nejspis baterky prebrane (vyhazene nejslabsi kusy), dostanu menic, napojeni na baterku na jedne a sit na druhe, primereny obal, dokumentaci, zaruku.

Pri samodomo musim mit (zaplatit si nekoho, kdo ma) minimalne netrivialni zkusenosti, opravneni pro praci na elektrickych rozvodech (paragraf 50?), nakoupit vsechny chybejici dily... A samozrejme zadna zaruka na cely ten "bastl". Na plusove strane ovsem ten pocit k nezaplaceni, ze jsem to dokazal :))

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Japajájá jupy jupy jééé


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.