Nissan X-Trail přijde do Evropy příští léto také jako hybrid e-Power

redakce - 19 Duben 2021

Nová generace rodinného SUV dorazí do Evropy v létě 2022. Bude vybaven inovativním pohonným ústrojím Nissan e-Power.Jedinečným prvkem e-POWER je to, že zážehový motor slouží výhradně k výrobě elektřiny.

Jedinečným prvkem e-POWER je to, že zážehový motor slouží výhradně k výrobě elektřiny.
foto: Nissan

Jako završením řady crossoverů Nissan bude příští léto (2022) představeno zcela nové SUV Nissan X-Trail, jehož celosvětová premiéra se uskutečnila dnes na autosalonu Šanghaj 2021. Stejně jako jeho bratranec Qashqai bude založen na platformě aliance CMF-C.

Tato architektura je navržená tak, aby vyhovovala pokročilému hnacímu ústrojí společnosti Nissan e-POWER. Zcela nový X-Trail bude již čtvrtou generací úspěšného rodinně orientovaného SUV.

Stejně jako současná generace X-Trail bude i nová generace k dispozici se sklopnou třetí řadou sedadel, která a cestujícím poskytne větší pohodlí na cestách, ale zůstane dostatečně kompaktní pro snadné parkovací manévry.

e-POWER

Zcela nová X-Trail bude k dispozici s koncepcí pohonu Nissan e-POWER, což je jedinečná inovace společnosti Nissan a klíčová součást strategie společnosti Nissan Inteligent mobility.

Jedinečným prvkem e-POWER je to, že zážehový motor slouží výhradně k výrobě elektřiny, zatímco kola jsou poháněna pouze elektromotorem. To znamená, že motor může vždy běžet v optimálním režimu a rozsahu otáček, což vede k vynikající účinnosti, úspoře paliva a nižším emisím CO2 ve srovnání s tradiční koncepcí pohonného ústrojí se spalovacím motorem.

Jedná se o inovaci pohonného ústrojí pro zákazníky, kteří nejsou připraveni přijmout plně elektrické vozidlo, ale chtějí si užít výhody elektrifikovaného hnacího ústrojí. Samozřejmostíá bude také verze 4WD.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Asi stejny princip jako Nissan Quashqai e-power. Ten predstavili pred 2 mesici. Rika se tomu seriovy hybrid. Na baterku bez spalovaku to ujede max. 2km.

Je to tak. A zrychluje to dobre.

Asi jako dieselelektricka lokomotiva. Uplne stejny princip. Zadna prevodovka, zadna spojka. Elektricky pohon je nejlepsi. Akorat zdroj energie je na houwno.

To se v Japonsku pry prodava vic nez dobre. Novej Note uz je jen jako E-power.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol