Nissan v Thajsku představil pickup na CNG

Jan Horčík - 02 Srpen 2013

Včera jsme psali o pickupu Ford F-150 na CNG, dnes tu máme podobné info od japonské automobilky Nissan. V Thajsku se aktuálně představil pickup Nissan Navara taktéž s pohonem na stlačený zemní plyn.auto Nissan Navara pickup na CNG

Nissan Navara, užitečný pickup, nově s pohonem na CNG
foto: Nissan

Nový Nissan Navara pohání motor QR25DE o výkonu 154 koní s max. toč. momentem 242 Nm. Inženýři se při vývoji nového způsobu pohonu zaměřili na maximální efektivitu a minimalizaci hlučnosti.

Nádrž na 140l zemního plynu je umístěna na zadní přepravní ploše. Provozní náklady by tak díky pohonu na CNG měly pro pickup Navara klesnout zhruba o dvě třetiny proti klasickému benzinovému motoru.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nechytrý komentář
Prostě lidi pick-up chtějí a budou ho kupovat. Pokud bude možnost koupit ho ekologičtější, fajn. Poznámka o zmenšování aut je stalinistická. Kdo chce, ať jezdí v malých krabičkách, kdo chce pick-up, ať mu slouží

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

pickup fajn ale nechapu kcemu mi bude kdyz ma bomby tam co potrebuju dat naklad ?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Máte částečnou pravdu. Ale není to pouze o ekologičnu. Pic-up je především užitkovým a teprve dlouho po tom outdoorovím vozidlem podobně jako jistě čtyřkolky nebyly původně určené pouze k ničení přírody snobáky jež musí ukazovat, že na to mají. Nevím jaký podíl firemních vozidel v ČR se podílí na provozu na CNG,LPG nebo elektro. Pro větší rozšíření a uplatnění pick-upů bude stále rozhodným živnostenský sektor. V době, kdy většina vzdělanců si stěžuje a není schopno se vymanit z průměrných platů si Pick-upy za vice jak melouna bude pořizovat jen zlomek občanů, většina dá přednost repre Superbům nebo Mercedesů SLE. Ale to platí všude na Světě.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

U nás to o rozšíření pick-upů částečně platí. Ale v USA určitě ne. Viz dlouhodobě nejprodávanější auto Ford F 150 atd. Takže když by se pohon na CNG u těchto vozidel, v drtivé většině s dokonale čistou korbou neznající zatížení jinak než nákupem ve Wall-Martu, rozšířil, ono by to pár ušetřených barelů ropy bylo :-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mali by ho ponúknuť Kataru. Namontujú naň ťažký guľomet a budú vrahom z FSA dodávať okrem munície aj zemný plyn ktorého je Katar veľkým vývozcom. Možno ho zanedlho uvidíme na videách zo Sýrie :)

Ale vážne. Načo sa snažia robiť ekologickými autá ktorých samotná výroba vzhľadom na ich hmotnosť je neekologická? Autá je v prvom rade nutné zmenšiť a nie vymýšlať "ekologické" 150 koňové motory aby boli schopné rozhýbať takmer trojtonové kolosy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Se koukni kolik váží Tesla Model S :)))).


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?