Nissan v Jokohamě rozjíždí sdílení elektromobilů

Japonská automobilka Nissan ve svém domovském městě Jokohama spouští službu sdílení elektromobilů. Nejde ale o nic velkého, sdílet se budou vozítka v Evropě prodáváná jako Renault Twizy.

Nissan si také chce vyzkoušet sdílení elektropmobi
foto: Nissan

Doma v Japonsku prezentuje Nissan elektromobily Renault Twizy pod označením Nissan New Mobility Concept. Poslední čtyři roky je testoval v Jokohamě.

A aktuálně naostro spouští program sdílení, který bude mít zprvu k dispozici 25 těchto vozítek. Malé půltunové vozidlo je určeno max. pro dva cestující.

Za 15 minut půjčení zaplatíte v přepočtu asi 100 Kč. Abyste mohli službu sdílení využít, potřebujete pouze řidičák, chytrý telefon a kreditní kartu.

tisková zpráva

23 Comments on “Nissan v Jokohamě rozjíždí sdílení elektromobilů”

 1. dnes som sa dobre pobavil, nakoľko má už byť Zoe na
  dnes som sa dobre pobavil, nakoľko má už byť Zoe na Slovensku v predaji, išiel som kuknúť na Renault.sk a po kliknutí na odkaz elektrické vozidlá (nedávno to ešte nebolo) moja radosť sa rýchlo zmenila na smiech:

  „Stránka nebola nájdená!
  Error 404
  Gratulujeme! Dostali ste sa na koniec našej stránky!
  Potešte sa ešte chvíľu pohľadom na ňu a vráťte sa späť na hlavnú stránku. “

  ….toto je EV realita v našich končonách………názov krajiny……RAKOVINOVO.

   1. ďakujem za skoru odpoved pracovníčke Renault. Hoci je pani
    ďakujem za skoru odpoved pracovníčke Renault. Hoci je pani velmi slušná a odviedla si svoju prácu výborne, nezostáva než skonštatovať, že sme okrajový trh, toto je odpoved na dotaz ohladom twizy na slovensku:

    „Ďakujeme Vám za prejavený záujem o vozidlá Renault. Z modelového radu elektrických áut bude v ponuke len Zoe, Twizy zatiaľ bohužiaľ nie.
    Momentálne nemáme podklady k elektrickým vozidlám, je to v štádiu riešenia.
    Ďakujem za pochopenie a prajem krásny deň“

    …..takže sa bude predávať iba jeden model EV a to ešte nikto nevie kedy, za aké ceny a pod…..proste….RAKOVINOVO, ako som spomínal.

       1. No právě,že už v inzerci nejsou. A na mobile.de atd,to
        No právě,že už v inzerci nejsou. A na mobile.de atd,to koupit nelze,protože všechny co tam jsou jsou jen za cenu „železa“. Musíš si k tomu pronajmout baterii a to jako cizímu statnímu příslušníkovi nejde zrealizovat a navíc,kdyby ano,přes nějakého známého venku,tak platíš minimálně 50 euro měsíčně za nájem. Ty co byly u nás už byly včetně baterie. Což je svým způsobem vzácnost.

        1. No to by asi bylo možné,tak se Renault s nájmem baterií
         No to by asi bylo možné,tak se Renault s nájmem baterií moc neprosadil,ale je to otázka ceny. Té jsem si v těch odkazech nějak nevšimnul.

        2. Stačí se zeptat 🙂
         „I do not put the prices of my electric

         Stačí se zeptat 🙂

         „I do not put the prices of my electric vehicles on my site because the prices are differents depending on the demands of customers, on new or used vehicles, belong on their condition. There is therefore no fixed price. We do not want to also convey our prices to our competitors.
         You can ask our prices depending on the vehicle in which you are interested and we will send the price by email.
         We have Twizy without batteries slightly rough and therefore serviceable with batteries which were recovered by Renault that we sell. However, it’s necessary to find Lithium batteries suitable to install on the Twizy. It is difficult to make this conversion as Renault refused to give the codes of its computer links between the system of Twizy and a possible installation of different batteries.“

 2. Radši si zaplatím denně 500 Kč za to, že mám vlastní
  Radši si zaplatím denně 500 Kč za to, že mám vlastní elektromobil, kterým mohu cestovat bez jakýchkoliv limitů a po 3 letech je můj s tím, že má stále nějakou hodnotu. Takže ta denní částka za užívání je potom daleko nižší, ale hlavně vím, že ho užívám pouze já, není zničený a mohu se na něj spolehnout, jak s nabitím, tak s celkovým technickým stavem.

  1. treba si pozrieť, čo to vozítko obnáša – prečítať
   treba si pozrieť, čo to vozítko obnáša – prečítať príručku, zistiť či je to s dverami, oknami, … pretože jedna vec je obrázok, druhá stovku za štvrťhodinu za okapotovaný skúter, ktorý stratil výhodu skútra – kľučkovanie. (sarkazmus).

Napsat komentář