Nissan v Číně chystá 20 nových elektrických aut

Jan Horčík - 15 Srpen 2018

Japonský Nissan podniká v Číně ve společném podniku DFL s Dongfeng Motor. Aktuálně joint-venture představilo plán na 20 nových elektroaut.auto elektromobil Nissan Sylphy

Nissan Sylphy je exkluzivně čínský elektromobil založený na původně fosilním modelu.
foto: Nissan

Nissan dnes na západních trzích prodává dva elektromobily: Nissan Leaf a Nissan e-NV200. V přípravě je také malé plně elektrické SUV (už od roku 2012) a dál... dál nic.

Zato v Číně, tam je to jiná pohádka. V rámci společného podniku DFL chystá 20 nových elektrifikovaných vozidel. To znamená čistých elektromobilů, nebo hybridů vybavených pohonem e-POWER (ty jsou zatím dostupné pouze v Japonsku).

Celkem 20 nových elektrifikovaných modelů se má na čínském trhu objevit do roku 2022. V té době má být třetina v Číně prodaných aut právě elektromobil nebo e-Power hybrid.

Kromě toho chce Nissan, resp. DFL, v Číně vybudovat tři velké solární elektrárny, aby výroba nových aut byla stejně čistá, jako jejich provoz (ačkoliv to je nejen v Číně poněkud diskutabilní).

Zpět na HybridPřidat komentář

Cinska povinna kvota je spravna cesta. Fosilni lobby v Evrope to bohuzel uspesne blokuje. Jsou to vrazi a podvodnici.

Přesně tak, v Evropě se vyvíjí blbiny na druhou, jen ne BEV.

Obrázek uživatele Pepa

To je přístup, který by měli následovat hlavně automobilky s již omšelou výmluvou na vzdálenou zátěž prostředí, jinak čistého provozu elektromobilů spalováním uhlí v elektrárnách.

---

Pepa

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanice-SalonKariéra EVC GroupNabíječky elektromobilů CircontrolProdej pneu 100% onlineAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil

Newsletter