Nissan spolupracuje s Microsoftem, v autech s vámi bude mluvit asistentka Cortana

redakce - 06 Leden 2017

Carlos Ghosn na veletrhu CES oznámil, že Aliance Renault-Nissan, které šéfuje, urychlí vývoj a implementaci pokročilých online technologií. Mezi ty patří i Microsoft Cortana, virtuální osobní asistent vozidla.auto Nissan Carlos Ghosn CES 2017

Carlos Ghosn představuje celou řadu inovací na veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 v Las Vegas
foto: Nissan

Jelikož vozy Nissan budoucnosti budou mít k dispozici funkce jako analýza řeči (Cortana), budou řidiči ve vozidle moci využívat výhod pokročilého rozpoznání hlasu a intuitivního rozhraní člověk-stroj (HMI).

Virtuální osobní asistent jako Cortana bude dále umět například nastavit vůz dle uloženého profilu řidiče. Bude dokonce umět rozlišit preference různých řidičů sdíleného vozidla.

Aliance Renault-Nissan bude průběžně vyvíjet a uvádět na trh nové online služby a aplikace, které lidem usnadní trvalé připojení k pracovním, zábavním a sociálním sítím a nabídne služby zaměřené na vozidlo, které zjednoduší a rozšíří péči o vozidlo prostřednictvím informací o využívání vozu, vzdáleného přístupu, vzdálené diagnostiky a preventivní údržby.

V září roku 2016 Aliance Renault-Nissan a společnost Microsoft podepsaly smlouvu o víceleté globální spolupráci v oblasti konektivity vozidel a připojených služeb. Společnosti budou pracovat na společné vizi ohledně připojených vozidel a na tom, jak do řízení vnést více intuice, inteligence i zábavy.

Společnosti budou spolupracovat také na vývoji příští generace připojených služeb a služeb pro mobilitu. Tyto služby naleznou využití ve vozidlech s platformou Microsoft Connected Vehicle, která vychází z platformy Azure, Office 365, Cortana a dalších inteligentních cloudových služeb společnosti Microsoft.

Partnerství umožní Alianci Renault-Nissan vyvinout jediné celosvětové řešení, díky kterému budou moci připojených služeb a služeb pro mobilitu využívat zákazníci každé značky Aliance.

Platforma Microsoft Azure

Příští generace připojených služeb pro vozidla bude fungovat na platformě Microsoft Connected Vehicle, která vychází z platformy Microsoft Azure, jednoho z inteligentních cloudových řešení společnosti. Tyto služby zlepší zážitek zákazníka díky dokonalejší navigaci, prediktivní údržbě a službám zaměřeným na vozidlo, vzdálenému monitorování prvků vozu, externím mobilním službám a bezdrátovým aktualizacím.

Aliance Renault-Nissan zvolila platformu Azure částečně kvůli jejímu zabezpečení korporátní úrovně a velkému důrazu, jaký společnost Microsoft klade na kompatibilitu. Platforma Azure navíc podporuje více operačních systémů, programovacích jazyků a nástrojů. Alianci Renault-Nissan to poskytuje flexibilitu a možnost vybudovat svou společnou platformu k zavádění služeb pro obě značky aliance.

Nová technologie Bose Sound Management

Dnešní řidiči čelí různým rozptýlení, což vede k tisícům zranění a úmrtí ročně. S cílem přispět k bezpečnému a příjemnému zážitku z jízdy, představil Nissan na veletrhu CES novou technologii pro správu zvuku vyvinutou společností Bose, která přináší řád do stále se rozšiřujícího ne-zábavního audio obsahu uvnitř kabiny vozidla. Tento systém zvyšuej přehled o situaci pro řidiče a pomáhá zlepšit celkovou bezpečnost na silnici.

Nová technologie pro správu zvuku Bose pomůže řidičům lépe zpracovávat a reagovat na zvyšující se množství zvukových informací, které produkují dnešní a budoucí automobily, jako například bezpečnostní výzvy, navigační pokyny, výstrahy systému vozidla, Bluetooth telefonní hovory a text-to -speech zprávy.

Nová technologie Bose využívá reproduktory UltraNearfield v hlavové opěrce a Bose patentované algoritmy na umisťování ne-zábavních signálů ve virtuálním prostoru kolem řidiče, kde to intuitivně dává největší smysl.

Signál o změně směru jízdy doleva bude slyšet v levém uchu řidiče. Telefonní hovor Bluetooth bude v první řadě slyšet osoba přijímající volání a bude tak méně rušit ostatní cestující. Řidiči si mohou přizpůsobit některé zvuky a signály.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Michelin

Alt+F4

---

Více než 170tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To bude neco jako hvezda smrti s asistentem Darth Vaderem.

Obrázek uživatele Kuk

Km vstoupí Mikrosoft tam to umírá. Modrá obražofka smrti.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Aby byla nějaká změna tak prý bude zelená :-)

Obrázek uživatele Kuk

Nebude.
Ta je jenom u testovacích verzi pro insajdry. To sou akorát médiální klikbajty a články alá Blesk plesk.

"Podle dostupných zpráv však v principu nemá jít o velkou novinku. Zelená obrazovka smrti se totiž bude používat v testovacích vydáních Windows 10 pro insidery jako náhrada za klasickou modrou obrazovku smrti. Ta má být nadále dostupná ve finálních vydáních Windows 10."

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/40/99/4b/40994b21bef71aa9ba5af447ea199e05.jpg

btw. Smrt je opravdu modrá.
http://zoom.iprima.cz/clanky/vedci-poprve-vyfotili-smrt-je-blede-modra

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Kortana je pěkná pipipi protože stále neumí česky!! Ksakru co tam v tom skleníkovým doupěti práglu se služebníma jaguárama za ty roky dělaj?? A na 3směny šádevole a bude ;)))))


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion