Nissan a Renault už prodali 200 000 elektromobilů

Společný podnik Renault-Nissan Alliance kterému úspěšně velí už prodal celosvětově 200 000 elektromobilů. Obě automobilky tak vedle americké Tesla Motors jednoznačně patří mezi globální lídry na poli elektromobility.

Kráska Renault Zoe je nejoblíbenější elektromobil doma ve Francii. Tesně ho ale stíhá elektrická dodávka Kangoo ZE i malé elektrické jezdítko Twizy.
foto: Renault

Kráska Renault Zoe je nejoblíbenější elektromobil doma ve Francii. Tesně ho ale stíhá elektrická dodávka Kangoo ZE i malé elektrické jezdítko Twizy.

Elektromobily aliance Renault-Nissan dodnes najezdily 4 miliardy kilometrů a ušetřily ovzduší 450 000 tun oxidu uhličitého a mnoho tisíc tun dalších emisí.

Jen za rok 2014 jde dosud o 66 500 prodaných elektromobilů pro obě automobilky dohromady. To je téměř dvakrát více, než se chystá prodat za celý rok. Proti roku 2013 je to nárůst o 20 %.

Zdaleka největší část prodaných elektromobilů připadá na , kde se jich prodalo 67 000 a jde čistě o elektromobily Nissan Leaf. Japonsko následuje se 46 000 prodanými elektromobily, opět pouze .

Elektromobily Renault se prodávají zatím pouze v Evropě, kde je ovšem k dostání také Leaf. Na něj tedy na starém kontinentu připadá 31 500 prodaných kusů (teprve nedávno jsme informovali o překročení hranice 28 000). K tomu zbývá 55 500 prodaných elektromobilů Renault, jejichž prodej ale vytrvale klesá.

Duo Renault-Nissan vládne světu elektromobilů i nadále. V patách mu jsou ovšem další automobilky. Činí se především Tesla, která chce od roku 2017 začít vyrábět levný elektromobil Model 3. Také ostatní evropské, americké a asijské automobilky ale uvádějí nebo připravují elektromobily.

Nejzajímavěji zatím vypadá Chevrolet Sonic EV s plánovaným dojezdem kolem 320 km. Nejnovějšími přírůstky na elektromobilním trhu v Evropě jsou pak Kia Soul EV, Mercedes-Benz třídy B ED a elektrická dodávka Nissan e-NV200.

tisková zpráva

8 komentářů u “Nissan a Renault už prodali 200 000 elektromobilů”

 1. Může mi někdo prozradit
  Může mi někdo prozradit kde a za kolik se dá koupit Renault Twizy?
  Na jedné straně firmy skuhrají že mají malé prodeje, na druhé straně nejsou jejich výrobky k sehnání.
  Nebo například Mia Electric, zašli na úbytě a já se o nich dozvěděl pozdě.
  Připadám si v tomhle jako osel kterému před čumák pověsili mrkev aby víc táhl, ale nikdy se k ní nedostane.

 2. Bodejť by prodej Renaultů
  Bodejť by prodej Renaultů v Evropě vytrvale neklesal. Vždyť ti žabožrouti je třeba u nás VŮBEC NEPRODÁVAJÍ! Na webu renault.cz je vůbec nemají v nabídce, jako by ta elektrická auta ani neexistovala. Ani Twizzy, ani Zoe natožpak Kangoo electric.
  Když to srovnáme s Nissanem, ten má alespoň generálního zástupce v Pardubicích, který má před domem i rychlonabíječku Chademo. Ovšem ostatní zastoupení Nissanů v ČR se tváří, že elektromobily neexistují.
  VW sice eUP a eGolf taky nemá v přehledu modelů, ale dole má odkaz evozy a tam je najdete. Plus je má v reklamě na hlavní stránce. I na webu zastoupení Auto heller v Ostravě mají u VW jako třetí v řadě eUP http://www.autoheller.cz/nove-modely/volkswagen.
  Legrační je Kia, která uvedla slavnostně v ČR Kia Soul EV, ale ostravský autosalon potvrdil, že je prodávat nebude, když jsem si tam objednával předváděcí jízdu. Plus jsem tam byl za mimozemšťana mluvícího sprostě, který narušil bohorovný klid jejich spalovacího chrámu :-).
  Trochu akčnější je místní Mercedes, který elektrickou dodávku nabízel místním podnikatelům, jezdícím v jeho spalovacích autech. Jenže průser, malý dojezd pro jejich denní nájezd plus baterku vozu by v případě místního výrobce zákusků vycucala jen chladící nástavba chvíli po vyjetí :-(.

   1. Už aby to bylo a aby to
    Už aby to bylo a aby to měli všichni prodejci Nissanu. Slovensko nám budiž příkladem. Klidně jim za elektřinu a přístup budu platit, jak nyní platím ČEZu za ty pomalé potvory na Moravě, odkud se nedostanu po jejich „síti“ ani ze severu na jih, natož z východu na západ. Konečně by se dalo trochu cestovat po ČR, pokud zrovna nevlastníte Teslu.

Napsat komentář