Nissan představil nové solární pouliční lampy čerpající energii z recyklovaných baterií

Nissan otevřel v městečku Namie novou továrnu na recyklaci použitých baterií ze svých elektromobilů. Využije je mimo jiné v pouličních lampách.

Bateriové články z recyklovaných baterií elektromobilů Nissan poslouží ve zcela nových aplikacích. Třeba bezdrátových pouličních lampách.
foto: Nissan

Unikátní bateriovou pouliční lampu představil aktuálně Nissan v městečku Namie. To bylo 11. března 2011 zničeno vlnou tsunami.

Aktuálně tam Nissan ve spolupráci s 4R Energy Corporation vybudoval novou továrnu na znovuzpracování vyřazených baterií ze svých elektromobilů.

Bateriové články z elektromobilů Nissan Leaf a Nissan e-NV200 využije Nissan právě například v nové pouliční lampě. Tu je díky nezávislosti na rozvodné síti možné umístit prakticky kdekoliv, jak vtipně zdůrazňuje i video Nissanu.

Nissan

11 Comments on “Nissan představil nové solární pouliční lampy čerpající energii z recyklovaných baterií”

  1. Zdravím,
   již víc než 3 roky používám kolem domu

   Zdravím,
   již víc než 3 roky používám kolem domu osvětelní (32LED) s malým solárním panelem (18x10cm). Panel napájí 2ks baterií (18650) a za celou dobu jsem ani jednou nemusel baterie externě dobíjet a ještě se mi nestalo že by světlo nesvítilo (párkrát jsem pozoroval trochu slabší intenzitu). Takže bych neměl moc obavu o bezproblémovou funkčnost, pokud se použije trošku větší panel s větší kapacitou baterie.

   1. Nissan začal, Číňani dělají prakticky už léta. Stačí
    Nissan začal, Číňani dělají prakticky už léta. Stačí najít si pár videí o elektromobilu B.Y.D. 6 a na jednom z nich projíždí liduprázdnou krajinou po nové silnici s veřejným osvětlením – lampy s bateriemi a FV panely nahoře.

     1. Paráda, díky za informaci. Škoda, že to není u nás
      Paráda, díky za informaci. Škoda, že to není u nás rozšířeno více. Holt stavět vedení, trafa, budky, kopat rozvody a instalovat lampy spolu s ovládáním a údržbou je asi pro stavební lobby finančně zajímavější 🙁

Napsat komentář